Wydanie nr 269/2022, Poniedziałek 26.09.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztumscy policjanci ostrzegają przed domokrążcami- oszustami

Sztumscy policjanci ostrzegają przed domokrążcami- oszustami fot. pixabay.com
Sztumska policja wciąż apeluje o niewpuszczanie obcych do domów i mieszkań. Po fali kradzieży metodami na tzw. wnuczka, pracownika urzędu czy policjanta pojawił się kolejny sposób okradania. Mieszkaniec gm Sztum wpuścił do domu nieznane osoby, które prosiły o wodę. Oszuści, wykorzystując dobre serce starszej kobiety, próbowały ją okraść.

Sztumscy policjanci ostrzegają mieszkańców naszego powiatu przed złodziejami, którzy nie przebierają w środkach, aby osiągnąć swój cel. Uciekają się oni do różnych metod, wymyślają nieprawdziwe historie, tylko po to, żeby w nieuczciwy sposób zdobyć pieniądze. W miniony weekend starsza kobieta została okradziona ze swoich oszczędności. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzoną wynikało, że do jej drzwi zapukała kobieta, która pod pretekstem napicia się wody weszła do seniorki. Oszustka, wykorzystując nieuwagę i dobre serce mieszkanki, skradła jej schowane pieniądze. Policja apeluje o czujność i ostrożność w kontaktach z obcymi. Uważajmy na to, kogo wpuszczamy do swojego domu. W razie jakichkolwiek podejrzeń co do próby popełnienia przestępstwa poinformujmy o tym niezwłocznie policję.

Info: KPP Sztum

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.