Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Załóż kolorowe skarpetki na Światowy Dzień Zespołu Downa.

  • Wydanie nr 263/2021
  • 19 marca 2019, 10:43
  • Redakcja
  • Wiadomości
Załóż kolorowe skarpetki na Światowy Dzień Zespołu Downa. fot. pixabay
Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiono z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w roku 2005. Od roku 2012 został objęty patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Pierwszy raz obchodzono ten dzień w 2006 roku.

Nie bez przyczyny dzień ten wyznaczono na 21 marca. Nie tylko jest to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, który uosabia narodziny nowego życia i narodziny niezwykłych ludzi, ale przede wszystkim odnosi się do samej istoty choroby. Zespół Downa związany jest bowiem z obecnością dodatkowego, trzeciego chromosomu 21.

21.3 = 3 chromosomy 21

Leave no one behind.

Tegoroczny Światowy Dzień Zespołu Downa będzie obchodzony pod hasłem „Leave no one behind”, czyli nie zostawiaj nikogo w tyle. Z tej okazji na całym świecie zaplanowano mnóstwo imprez, wystaw, wykładów, którym głównym celem jest podniesienie społecznej świadomości nie tylko na temat życia, ale również potrzeb osób borykających się z tą chorobą.

Nie do pary włóż!

Wiele organizacji wspierających Światowy Dzień Zespołu Downa zachęca wszystkich do założenia 21 marca kolorowych skarpetek i koniecznie nie do pary! Tym właśnie drobnym gestem każdy może wyrazić swoją solidarność i potrzebę integracji z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21.

Kolorowe skarpetki nie do pary symbolizują społeczne niedopasowanie, odmienność, zróżnicowanie – wszystko, z czym muszą borykać się osoby dotknięte zespołem Downa na co dzień.

A zatem – jak jeden mąż 21 marca załóżmy kolorowe skarpetki i obowiązkowo nie do pary. Pokażmy, że nie są sami, że stanowimy z nimi jedność.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.