Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Stanisława Górskiego [wideo]

  • Wydanie nr 264/2021
  • 16 marca 2019, 14:15
  • Michał Kruczkowski
  • Piłka nożnaSport
  • 1 komentarz
Górski. Te nazwisko zna bardzo dobrze każdy fan piłki nożnej w Polsce, szczególnie ci nieco starsi kibice. W końcu pod wodzą Kazimierza Górskiego nasza reprezentacja święciła największe sukcesy. Fani piłki z Malborka kojarzą jednak te nazwisko nie tylko z legendarnym „Kaziem”, ponieważ w naszym mieście również działał wielki trener. Był nim Stanisław Górski.

Panów Stanisława i Kazimierza łączyły nie tylko miłość do sportu i wspólne nazwisko, obaj się ze sobą znali i mieli bardzo pozytywne relacje. Jako mieszkańcy Malborka skupiamy się bardziej na Panu Stanisławie, zwłaszcza że w zeszłą sobotę doszło do historycznego wydarzenia. Przy wejściu głównym Stadionu Miejskiego została odsłonięta tablica, która upamiętnia wybitnego trenera. Mimo że warunki atmosferyczne nie dopisały, na odsłonięcie przybyło sporo osób, które chciały okazać swój szacunek i godnie uczcić pamięć Pana Górskiego.

Swojego wzruszenia i wdzięczności nie ukrywał Janusz Górski, syn Pana Stanisława, także wieloletni trener malborskiej Pomezanii. Możemy żywić nadzieje, że przy tej pamiątkowej tablicy niejednokrotnie zatrzyma się jakiś młody miłośnik futbolu, który poprzez opowieści starszych dowie się więcej o tej wyjątkowej postaci dla historii malborskiego sportu.

 

Zaraz po ceremonii odsłonięcia tablicy odbył się pierwszy mecz rundy wiosennej V ligi, w którym Pomezania pokonała Spójnię Sadlinki 5:0. Najlepszym dopełnieniem uczczenia pamięci Stanisława Górskiego byłby awans naszego klubu do wyższej ligi. Pozostaje nam wierzyć, że tak właśnie się stanie. Relację z odsłonięcia tablicy możecie obejrzeć w poniższym materiale.

Michał Kruczkowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka nożna


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
janek
janek 19.03.2019, 12:23
Pan Stanisław był wyjątkową osobą. Mój pierwszy trener i z jego zajęć wyniosłem wiele dobrych przyzwyczajeń piłkarskich, które w niewielkim stopniu przekazuję swojemu wnukowi. Szkoda, że obowiązki zawodowe, wyniosły mnie z Malborka i zakończyłem swoją edukację piłkarską na reprezentowaniu drużyny Nogat Malbork. Dzięki nauki rzemiosła piłkarskiego u Pana Stanisława, byłem reprezentantem mojej szkoły i potem mojej jednostki wojskowej. Mam bardzo miłe wspomnienia związane z Panem Stanisławem. Ucieszyłem się widząc tę informację. Nareszcie doceniono Pana Stanisława. Szkoda, że nie było mnie w Malborku. Przy okazji pozdrawiam wszystkich wychowanków Pana Stanisława.