Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Boimy się smrodu” - sprzeciw wobec budowy kompostowni w Gminie Lichnowy.

Mieszkańcy Gminy Lichnowy nie chcą budowy kompostowni na swoim terenie. Główne obawy związane są z uciążliwością zapachową i wpływem transportu na lokalne drogi. Podczas nadzwyczajnej sesji odbyła się debata z inwestorem, która jednak bardziej utwierdziła mieszkańców i radnych przy swoich stanowiskach, niż pokazała pole możliwego dialogu.

Plan budowy kompostowni w Gminie Lichnowy budzi ogromne kontrowersje. Lokalne samorządy i przede wszystkim mieszkańcy są przeciwni realizacji inwestycji. Podczas nadzwyczajnej sesji odbyła się debata z inwestorem, który starał się zmniejszyć obawy lokalnej społeczności. Czy to się udało? Więcej w materiale wideo.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Wodnik
Wodnik 01.03.2019, 07:28
Żuławy są potencjalnie terenem zagrożonym powodzią, powinno się unikać takich inwestycji na terenach Żulaw, dlaczego ten wątek jest tak bagatelizowany!!!
Dr Wiesław
Dr Wiesław 28.02.2019, 16:36
Niech inwestorzy zaproponują mieszkańcom wizytę w takich kompostowniach które już istnieją i spotkanie z mieszkańcami tych okolic. Śmierdzi czy nie śmierdzi ?