Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Znamy termin remontu drogi krajowej nr 22 w Malborku. Powstanie tunel z ekranów dźwiękochłonnych?

  • Wydanie nr 146/2022
  • 26 lutego 2019, 10:43
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 4 komentarze
Malborski odcinek DK 22 w końcu doczeka się generalnego remontu. Obecnie trwa jego projektowanie, które potrwa do października tego roku. Przypomnijmy, że odcinek ten zaczyna się zaraz za skrzyżowaniem z ulicą Mickiewicza, dokładnie za autobusową zatoczką i obejmuje przejście przez miasto aż do jego granic.

O szczegóły planowanej inwestycji zapytaliśmy rzecznika Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, Piotra Michalskiego.

- „ W ramach inwestycji zostanie przebudowana droga krajowa wraz ze skrzyżowaniami. Obok jezdni przewidziano powstanie ciągu pieszo-rowerowego. W ramach inwestycji powstanie pas manewrowy pośrodku jezdni umożliwiający bezpieczne zjeżdżanie z drogi (na lewo), a także włączanie się do ruchu.

Ze względu na ochronę okolicznych mieszkańców przed hałasem zostaną zainstalowane ekrany akustyczne, co wymusza na nas, jako inwestorze obowiązujące przepisy prawa. W celu zminimalizowania ilości ekranów przewiduje się użycie specjalnej nawierzchni bitumicznej drogi, która przyczynia się do zmniejszenia hałasu pochodzącego od kół pojazdów w stosunku do .

Dopiero po otrzymaniu decyzji środowiskowej i zgody na realizację drogowej inwestycji (tzw. ZDRID) zacznie się remont drogi krajowej. GDDKiA przewiduje, że nastąpi to w najbliższych latach 2020/2021.

Do tego czasu wszyscy kierowcy jeżdżący po tej drodze powinni zdjąć nogę z gazu, by nie „wypaść” z drogi na tych głębokich koleinach.

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jacenty
Jacenty 26.02.2019, 15:39
Od ulicy Mickiewicza ale w którym kierunku.? Elbląga czy Tczewa. Proszę konkretniej
tv
tv 26.02.2019, 23:00 (odpowiedź do Jacenty)
Widać nawet na zdjęciach z resztą nawet wiadomo że w stronę Elbląga jest najgorsza droga reszta do mostu była remontowana.
podatnik
podatnik 26.02.2019, 12:49
Tylko myślący i bardzo przewidujący włodarz miasta wprowadza tranzyt drogowy do centrum miasta, w normalnym świecie dla tranzytu buduje się obwodnice.Teraz będziemy mieli tunel z ekranów. Jeden robił głupoty, drugi nie robi nic, bo się boi swojego cienia, który lepszy....
budowlaniec
budowlaniec 26.02.2019, 22:58 (odpowiedź do podatnik)
nie włodarz miasta jest odpowiedzialny za k22 tyljo GDDKiA a oni podlegają ministerstwu infrastruktury więc do ministerstwa pretensje.