Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zburzyli zamek w Malborku.

  • Wydanie nr 265/2021
  • 22 lutego 2019, 14:13
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 4 komentarze
Stało się. Zamek w Malborku zniknął z powierzchni ziemi. Spokojnie! Chodzi o miniaturę malborskiej twierdzy, którą jeszcze do niedawna można było podziwiać podczas spacerów po naszym mieście. Znana atrakcja turystyczna przeszła już do historii.

Wielu mieszkańców zadaje sobie zapewne pytanie, jaki jest sens zniszczenia tej miniatury. Czy rzeczywiście popadła już w taką ruinę, że urzędnicy nie widzieli już podstaw do dalszego jej naprawiania? A może wystarczyło tylko zadbać o właściwą jej ochronę – monitoring, który odstraszyłby potencjalnych wandali, którym budowla ta zbytnio przeszkadzała.

Urzędnicy z malborskiego magistratu szykują się już do budowy nowej miniatury. Tym razem jednak ma ona nawiązywać do kształtu zamku z 1938 r., by turyści mogli porównać następujące zmiany w powojennej historii zamku.

Szacowany koszt nowej budowli to, bagatela, 50 tys. zł. Jednak w zamyśle malborskich urzędników każdy będzie mógł wesprzeć tę inwestycję.

Zapadła również decyzja, że ta miniatura zamku będzie strzeżona pod okiem miejskiego monitoringu. Nie można tego było wcześniej zrobić i dać szansę poprzedniej makiecie?

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
PiotrSwiecie
PiotrSwiecie 10.11.2019, 23:15
Pomagałem budować go przez ponad 2miesiące.. byłem w dniu przewożenia kolosa ze Świecia nad wisłą do samego Malborka.. pamiętam, jak jechaliśmy lawetą kilka dobrych godzin. Teraz czytam, że został zburzony.. nawet nie zdążyłem go zobaczyć od 2009 roku (a chciałem odwiedzić w tym roku i pokazać narzeczonej co zbudowaliśmy) .. jest mi cholernie przykro.. serio
Andrzej
Andrzej 24.02.2019, 10:45
Zlikwidowana już makieta mogła by posłużyć do stworzenia innej makiety.Np.że stanu z 1945 roku jak wtedy po wojnie wyglądał zamek.Fajny był by kontrast do obecnego stanu.Chyba by się nadawała w tym ostatnim stanie.
Sylwek
Sylwek 23.02.2019, 15:29
Ale jacy cwani zburzyli a teraz ludzie mają się na to zrzucić
pis
pis 23.02.2019, 11:11
To co dobrze naszemu burmistrzowi wychodzi to burzenie i stagnacja miasta.