Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wypadki w powiecie nowodworskim. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Wypadki w powiecie nowodworskim. Policjanci apelują o rozwagę na drodze. fot. Pomorska Policja
Zmienna pogoda, śliska nawierzchnia sprzyja niebezpiecznym zdarzeniom drogowym. Od kilku dni warunki na drogach są zmienne, a przez to trudne. Pada śnieg lub marznący deszcz a na drogach zalega błoto pośniegowe. Panująca obecnie aura nie sprzyja szybkiej jeździe za to sprzyja stłuczkom i kolizjom. Nowodworscy policjanci apelują do wszystkich kierujących o ostrożność i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków atmosferycznych.

Policjanci przypominają i ostrzegają, że panują trudne i zmienne warunki drogowe, które niewątpliwie wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Od wczoraj na drogach powiatu nowodworskiego doszło do 6 zdarzeń drogowych. Wczoraj w odstępie 8 minut i na tym samym odcinku drogi S7, doszło do 4 kolizji drogowych. Około godziny 8:15 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniach drogowych na S7 w pobliżu Nowego Dworu Gdańskiego. Na miejsce przyjechał patrol interwencyjny oraz patrol ruchu drogowego i funkcjonariusze udzieli uczestnikom pomocy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 28-letnia kierująca pojazdem m-ki Ford Fiesta, 36-letni kierujący pojazdem m-ki BMW 320D, 32-letnia kierująca pojazdem m-ki Hyundai, a także 37-letnia kierująca pojazdem m-ki Toyota Corolla niedostosowali prędkości do panujących warunków na drodze, stracili panowanie nad kierowanymi pojazdami i uderzyli w bariery ochronne. W wyniku zdarzenia pojazd m-ki Toyota Corolla zapalił się. Funkcjonariusze ustalili, że uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi jak również nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Natomiast dzisiaj o godzinie 6:40 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że w m. Tujsk w przydrożnym rowie znajduje się samochód. Funkcjonariusze ruchu drogowego natychmiast pojechali we wskazane miejsce i ustalili, że 27-letni kierujący pojazdem m-ki VW Passat niedostosował prędkości do panujących warunków w wyniku czego stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia do momentu wyciągnięcia pojazdu z rowu. O godz. 7:35 dyżurny uzyskał informację, że na S7 55 – letni kierujący pojazdem ciężarowym m-ki Volvo wraz z naczepą w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania uderzył w wyprzedzany pojazd m-ki Fiat Ducato. Policjanci ruchu drogowego natychmiast udali się we wskazane miejsce i udzielili pomocy uczestnikom zdarzenia. Będąc na miejscu, funkcjonariusze potwierdzili informację otrzymaną od dyżurnego jednostki. Ustalili również, że w wyniku zdarzenia pojazd ciężarowy wjechał do przydrożnego rowu natomiast fiat uderzył w bariery ochronne. Obaj kierujący byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych obrażeń. Utrudnienia w ruchu nadal trwają. Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego wspólnie z policjantami z Elbląga wprowadzili objazd. Ruch odbywa się „starą Dk-7”.

Policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze a w szczególności o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Na drogach powinni uważać nie tylko kierowcy. W obecnej porze roku niezwykle istotne jest, aby piesi którzy poruszają się jezdnią lub poboczem nosili elementy odblaskowe. Gdy na drogach jest ślisko, piesi powinni również zachować szczególną ostrożność i bez pośpiechu korzystać z przejść dla pieszych.

Info i foto: Pomorska Policja

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.