Wydanie nr 269/2020, Piątek 25.09.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powstanie Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta – zdecydował Sąd Administracyjny w Warszawie.

  • Wydanie nr 269/2020
  • 28 listopada 2018, 09:37
  • Redakcja
  • 1 komentarz
Powstanie Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta – zdecydował Sąd Administracyjny w Warszawie. fot. źródło: internet
Po trzech latach ciężkiej sądowej batalii Tomasz Szymkowiak, zastępca burmistrza Żukowa 26 listopada 2018 r. poinformował na portalu społecznościowym, że „o godz. 9.30 Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargi kasacyjne skarżących jako bezzasadne i utrzymał w mocy decyzję środowiskową ws. Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta!!! To wielki krok w kierunku rozpoczęcia prac projektowych i ostatecznie budowy drogi”.

Projekt OMT w listopadzie ubiegłego roku zniknął z listy drogowych inwestycji Ministerstwa Infrastruktury, jednak urzędnicy zadecydowali o realizacji budowy w formule Partnerstwa Publiczno – Prywatnego. Obwodnica Metropolitalna należy do jednych z najważniejszych inwestycji transportowych zaplanowanych na Pomorzu. Docelowo połączy istniejącą Południową Obwodnicę Gdańska z planowaną Trasą Kaszubską S6 – od węzła w Chwaszczynie w kierunku Słupska i Lęborka, co pozwoli w przyszłości odciążyć przeładowaną Obwodnicę Trójmiasta i prowadzące do niego drogi krajowe przez wiecznie zakorkowane Żukowo. Planowana trasa miałaby ok. 30 km długości i dwupasmowe jezdnie w obu kierunkach.

Realizacji inwestycji najwcześniej spodziewać się można w 2022 r. Szacowany koszt to 2 mld zł.

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.