Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zwyciężyła drużyna stróżów prawa – za nami I Profilaktyczne Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Dzierzgonia.

W dzierzgońskim Centrum Sportowo – Rekreacyjnym odbyły się I Profilaktyczne Mistrzostwa o Puchar Burmistrza w piłkę nożną, zorganizowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzierzgoniu. Do turnieju przystąpiły 5 – osobowe drużyny ze szkół podstawowych w Dzierzgoniu, Bruku i Bągarcie, a także policjanci, strażacy i nauczyciele. W przerwach między rozgrywkami uczniowie wzięli udział w quizie profilaktycznym, pokazie pierwszej pomocy, a także pamiętali o numerach alarmowych.

Przechodni puchar za zwycięstwo w turnieju powędrował do drużyny policjantów, którzy w wyrównanym meczu finałowym pokonali w rzutach karnych drużynę nauczycieli. Trzecia lokata przypadła strażakom.

W niekonwencjonalny sposób gmina Dzierzgoń poruszyła temat szeroko pojętej profilaktyki, co na pewno poprawi relację młodzieży ze służbami mundurowymi, a także nauczycielami. Jolanta Szewczun, burmistrz Dzierzgonia zaznaczyła w swoim wystąpieniu, że tylko w taki nowoczesny i lekki sposób można dotrzeć do współczesnej młodzieży, przekazując im cenne wartości. Turniej będzie miał charakter cykliczny i będzie kontynuowany w następnych latach.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.