Wydanie nr 212/2021, Sobota 31.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Alfonsa, Justyn, German, Helena, Demokryt, Ignacy, Ernesta, Emilian, Beat, Ludomir, Adam, Lubomir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wiemy, że miejsc czasem brakuje, ale następnym razem prosimy pamiętać o innych. Mistrz parkowania na Poczty Gdańskiej w Malborku.

Chcąc wyjechać z parkingu przy Poczty Gdańskiej w Malborku natrafiliśmy na pewne utrudnienie. W linii prostej auto może i by się zmieściło, ale przy skręcie o 90 stopni był już problem.

Doskonale rozumiemy, że przy tej ulicy jest kłopot z zaparkowaniem auta w miejscach niewymagających opłat. Pamiętajmy jednak, że inni kierowcy, też chcą jeździć.

Nawet jeżeli pojawi się tłumaczenie, że jak zostawiałem samochód, to nie było obok czarnej skody, to w naszej ocenie zaparkowanie auta centralnie przed wyjazdem z parkingu nie było najlepszym rozwiązaniem.

 

Czekamy na państwa zdjęcia i informacje

redakcja@tvregionalna24.pl

biuro@tvregionalna24.pl


 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Obywatel
Obywatel 09.09.2018, 08:27
A czy chodnik jest parkingiem?
„Parkowanie” na chodniku:
„Parkowanie” na chodniku: 09.09.2018, 11:21 (odpowiedź do Obywatel)
Sposób zatrzymania lub postój pojazdu na chodniku jest uzależniony od oznakowania pionowego lub poziomego albo podyktowany ogólnymi warunkami bezpieczeństwa na drodze.

Pierwszy sposób dotyczy wjazdu jednym bokiem pojazdu na chodniku, gdy drugi bok pozostawiony jest na jezdni, pod warunkiem, że nie ma znaków zakazujących zatrzymywania i postoju a chodnik jest na tyle szeroki, że pieszy ma do swojej dyspozycji nie mniej niż półtora metra chodnika.
Drugi sposób parkowania - polegający na parkowaniu kołami przedniej osi pojazdu na chodniku (koła tylnej osi pozostają na jezdni) - jest dopuszczony przy spełnieniu łącznie trzech warunków: 1) na danym odcinku nie obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju,

2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych nie powinna utrudniać im ruchu i nie może być mniejsza niż 1,5 m oraz

3) pojazd umieszczony w taki sposób nie może tamować ruchu pojazdów na jezdni.

Trzeci sposób parkowania polega na parkowaniu całego samochodu na chodniku przy krawędzi jezdni. Parkowanie w ten sposób jest możliwe, o ile postawienie samochodu na chodniku spowoduje pozostawienie dla pieszych takiej szerokości chodnika, która nie utrudni im ruchu i nie jest mniejsza niż 1,5 m. Należy pamiętać, że chodnik nie może mieć ograniczników - pachołków lub łańcuchów odgradzających chodnik od jezdni, gdyż zaparkowanie zmusza kierowcę do jazdy wzdłuż chodnika, co jest zabronione.
Ten komentarz i tak sie nie pojawi.
Ten komentarz i tak sie nie pojawi. 07.09.2018, 08:40
Wstydu nie macie, ile razy wasze samochody sa zaparkowane na chodniku przed wasza redakcja na ul. Poczty Gdanskiej! Teraz ja wam zrobie zdjecia i bede je publikowal na fb.
piotr_wąsowicz
piotr_wąsowicz 07.09.2018, 09:14 (odpowiedź do Ten komentarz i tak sie nie pojawi.)
Ale na chodniku przy redakcji nie ma zakazu zatrzymywania.