Wydanie nr 274/2020, Środa 30.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Informacja w związku z intensywnym zapachem w Dzierzgoniu.

Informacja w związku z intensywnym zapachem w Dzierzgoniu. fot. pixabay.com
W związku z licznymi zapytaniam mieszkańców odnoście wyczuwalnych odorów panujących w mieście, Urząd Gminy informuje, iż zaistniała sytuacja jest przejściowa oraz zgodna z Kodeksem Dobrej Praktyki Rolniczej w którym opisane jest, że nawozy naturalne oraz organiczne w postaci stałej i płynnej mogą być stosowane, na pola w okresie od l marca do 30 listopada

Gnojowicę i gnojówkę powinno się stosować na nie obsianą glebę najlepiej w okresie wczesnej wiosny. Dopuszcza się stosowanie tych nawozów naturalnych po- głównie na rośliny, z wyjątkiem roślin przeznaczonych do bezpośredniego spożycia przez ludzi lub na krótko przed ich skarmianiem przez zwierzęta. Natomiast optymalnym terminem stosowania obornika jest wczesna wiosna. Obornik może być wywożony również w okresie późnej jesieni pod warunkiem, że będzie natychmiast przyorany.

Należy unikać wywożenia obornika w okresie późnego lata lub wczesnej jesieni z uwagi na możliwe straty azotu zarówno w formie gazowej (amoniak) jak i w formie przesiąków do wód gruntowych (azotany). Pogłówne stosowanie nawozów naturalnych oraz organicznych w postaci stałej dopuszczalne jest tylko na użytkach zielonych i wieloletnich uprawach polowych.

W związku z powyższym Urząd apeluje do właścicieli okolicznych gospodarstw rolnych o stosowanie się do niniejszego Kodeksu Dobrej Praktyki Rolniczej.

 

 

 

 

 

Info i foto : Facebook Gmina Dzierzgoń

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Dzierzgoń


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.