Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

KAMERY POGODOWE NA MALBORSKIM ZAMKU ZDEMONTOWANE. JANUSZ TRUPINDA ZADECYDOWAŁ O KOŃCU DARMOWEJ PROMOCJI MALBORSKIEJ WAROWNI NA CAŁY ŚWIAT

W 2015 roku podjęliśmy rozmowy z Muzeum Zamkowym na temat montażu kamer pogodowych online wraz z nadajnikami. Nasz błąd polegał na tym, że nie podpisaliśmy umowy pisemnej a jedynie ustną. Przez trzy lata obrazy z kamer wyświetlono ponad MILION razy a Muzeum ponosiło jedynie koszt związany z dostawą prądu. Obecnie kamer już nie ma, gdyż decyzją dyrektora Janusza Trupindy brak pisemnego porozumienia oznacza koniec nadawania.

Trzy lata temu po długich rozmowach ówczesny vicedyrektor Muzeum Zamkowego Rafał Mańkus wyraził zgodę na montaż kamer online na terenie zamku. Widok robił wrażenie na widzach z całego świata o czym świadczą liczne komentarze, telefony i maile od osób odwiedzających nasze strony. Warunkiem było udostępnienie obrazu z kamer na stronie Muzeum Zamkowego - niestety do dnia 15.06.2018 strona nie była przystosowana do obsługi obrazu na żywo.

 

Na błędach trzeba się uczyć. Były dyrektor pozwolenie wydał, a my nie wyegzekwowaliśmy podpisania umowy. Na ten fakt uwagę zwrócił nowy dyrektor i polecił demontaż wszystkich urządzeń.


Dyrektor Janusz Trupinda dziwi się, że nieprzychylnie przyjęliśmy jego decyzję. Zdaniem nowego szefa Muzeum robimy obecnie sensację i nakręcamy spiralę hejtu. Panie Dyrektorze My po prostu chcemy wytłumaczyć ludziom z całego świata dlaczego obraz zniknął.

 

Info z Facebook 13 czerwca 2018 roku:

Decyzją nowego dyrektora Zamku w Malborku, Janusza Trupinda, zmuszeni jesteśmy zdemontować kamery: z wieży zamkowej oraz z dziedzińca. Obraz z kamer ukazywał się w wielu telewizjach pogodowych oraz na portalach informacyjnych na całym świecie, a promocja Zamku nic nie kosztowała (no może 9 zł prądu miesięcznie) ponieważ za serwery streamingowe, internet, kamery, anteny, montaż, serwis - koszty pokrywała w 100 % TvMalbork.pl - Regionalna Telewizja Internetowa. Ale nie martwimy się - wkrótce kamery przeniesiemy w inne miejsce :) #dobrazmiana #janusztrupinda #muzeumzamkowewmalborku #kamerypogodowe http://www.tvmalbork.pl/kamery/46,na-zywo-z-wiezy-zamku-wysokiego-w-malborku-panoram


W ocenie dyrektora brak pisemnej umowy wymusza decyzję o demontażu urządzeń. Dlaczego jednak nikt nie zaproponował, żeby formalności stało się zadość i nie przedłożył umowy do podpisu?

Z rozmów jakie przeprowadził właściciel Regionalnej Telewizji Internetowej Piotr Wąsowicz z dyrektorem Muzeum Januszem Trupindą wynika, że władze instytucji chcą przeprowadzić przetarg i wyłonić firmę, która będzie świadczyła usługi. W naszej ocenie takie działanie doprowadzi do znacznego zwiększenia kosztów na ten cel, które pokryjemy my wszyscy z podatków. Dodatkowo podczas rozmowy odnieśliśmy wrażenie, że to MY (TvMalbork.pl) mamy płacić za widok z wieży zamkowej...


Wyłączenie nadajników na wieży zamku skutkowało brakiem sygnału dla kilku kamer pogodowych w centrum miasta (z których bardzo często korzysta malborska policja) oraz dodatkowo do kamer z widokiem na: Zespół Bramy Nowej na Zamku w Malborku live ul. Parkowa i Zamek w Malborku - Bulwar Imienia Macieja Kilarskiego - Most Imienia Świętego Wojciecha (ten obraz był emitowany w serwisie WEBCAMERA.pl i telewizjach śniadaniowych - Dlatego w rozmowach z 25 maja poprosiliśmy o dwa tygodnie czasu na demontaż, na co władze muzeum wyraziły zgodę. Dzięki prowadzonej przez firmę Malborskie Światłowody inwestycji udało nam się doprowadzić internet do większości kamer bez przerywania nadawania.

Po mimo przedstawionych argumentów, że Muzeum jako instytucja państwowa dba o przejrzystość i transparentność - co w pełni popieramy, uważamy, że sytuację można było rozwiązać inaczej. Sprzęt elektroniczny został zamieszczony na podstawie umowy ustnej oraz protokołu podpisanego wraz pieczątką Muzeum Zamkowego, jeżeli w ocenie obecnych władz Muzeum było to niewystarczające mogliśmy sformalizować wszystkie ustalenia.

Wierzymy jednak, że Muzeum znajdzie kolejnego przedsiębiorce, który pokryje z własnych środków zakup sprzętu wartego kilkanaście tysięcy złotych, dokona montażu, udostępni obraz i może w dodatku co miesiąc dokona opłaty abonamentowej. Z naszej znajomości rynku i współpracy z ogólnopolskimi mediami i portalami świadczącymi podobne usługi wygląda to zupełnie odwrotnie.

Na koniec pragniemy dodać, że w pełni rozumiemy, że nowy dyrektor „przegląda i porządkuje wszystkie sfery funkcjonowania instytucji” jednak nie zgadzamy się z argumentacją, że prowadziliśmy działalność gospodarczą na terenie zamku a nasze kamery nie opierały się na żadnej umowie i ustaleniach.

Teraz dwie główne kamery pogodowe z ulicy Parkowej i Wałowej emitowane są dalej na cały świat - ale za to z utrudnianiami od strony  Muzeum Zamkowego w Malborku - kliknij na żywo

 

Przedstawiamy wiadomość do dyrektora Janusza Trupindy z 28 maja 2018 z godz. 09:51 (do tej pory pozostała bez odpowiedzi...)

Praktycznie darmowa promocja w kraju i na świecie jest możliwa

Czy promowanie muzeów ma sens? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Problem w tym, że promocja, to niestety często spory wydatek. Zarządcy obiektów będących pod opieką instytucji państwowych nie dysponują dużymi środkami na zachęcanie turystów z całego kraju i świata do zwiedzania danego zabytku. Jednak dzięki internetowi możemy się promować praktycznie wszędzie. W sieci możemy oglądać na żywo zabytki z całego globu. Problem w tym, że sama instalacja kamer, to dopiero początek. Sygnał trzeba jeszcze wyemitować w miejscach o dużej oglądalności, a to niestety kosztuje.

Są jednak podmioty prywatne, które oferują swoje wsparcie praktycznie bezkosztowo. To właśnie chęć promowania najważniejszego i najcenniejszego zabytku w naszym regionie była podstawą podjęcia inwestycji związanej z instalacją kamer pogodowych online w malborskim zamku. Obraz z kamer oglądają potencjalni turyści z całego świata i dawni mieszkańcy miasta. Muzeum Zamkowe z tytułu instalacji kamer nie poniosło żadnych kosztów, prócz pokrycia opłat za energię elektryczną. Koszty ponoszone w tym zakresie są jednak niewspółmierne do korzyści jakie płyną z naszej długoletniej współpracy na rzecz promocji zamku.

W związku z powyższym zwracam się z uprzejmą prośbą do dyrektora Janusza Trupindy o ponowne przeanalizowanie decyzji w sprawie demontażu kamer wraz z nadajnikiem do kamer w okolicy zamku i konieczności ogłoszenia przetargu. Potencjalne koszty jakie Muzeum będzie ponosiło w związku z realizacją usługi po procedurze przetargowej z pewnością będą dużo wyższe od obecnych. Obraz z naszych kamer został wyświetlony już ponad 1 MLN razy, co w porównaniu do minimalnych kosztów przekłada się na efektywną i bardzo racjonalną politykę promocji Muzeum Zamkowego w kraju i na świecie.

 

Czekamy na Państwa komentarze

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Załączone pliki do pobrania (1)

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Internet Piorun - Zamów już dziś. Bezprzewodowy dostawca internetu w powiecie malborskim Internet Piorun - Zamów już dziś. Bezprzewodowy dostawca internetu w powiecie malborskim
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
zzzz
zzzz 18.08.2018, 15:40
tele
kleopatra
kleopatra 18.08.2018, 15:39
Ludzie z tak prostej sprawy jak kamera internetowa umieją pogmatwać że niedobrze się robi. Co za czasy, widać że dla niektórych wyjątkowo ogłupiające,
ja
ja 03.07.2018, 22:22
widać że pisior
Adam
Adam 19.06.2018, 12:55
i tak zamiast wspierać to rozpierd..la ! WSTYD !
cit
cit 19.06.2018, 11:46
Ilość reklam na stronie przerasta wszelkie wyobrażenie to i co się dziwić. Komentarze dopuszczane wedle klucza przychylności tvmalbork i poglądów redaktorów, żenada nie dziennikarstwo.