Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Muzeum Zamkowe: „Szanujemy decyzje i dziękujemy za współpracę”. Wicedyrektorzy złożyli wypowiedzenia, muzeum odpowiada na pytania.

11 maja otrzymaliśmy pierwsze nieoficjalne informację na temat zmian kadrowych w Muzeum Zamkowym w Malborku. Jak podała nam osoba ze środowiska zamkowego, Rafał Mańkus i Janusz Hochleitner złożyli wypowiedzenia. Muzeum w odpowiedzi na pytania podziękowało za dotychczasową pracę.

Przed nami szczyt sezonu turystycznego, a zastępcy dyrektora zamku złożyli wypowiedzenia z pracy. Rafał Mańkus oraz Janusz Hochleitner piastowali swoje stanowiska od 2011 roku i zostali powołani przez byłego dyrektora Mariusza Mierzwińskiego. Po odejściu na emeryturę na stanowisko szefa muzeum powołano Janusza Trupindę, który kilka lat wcześniej stracił posadę w zamku na rzecz Hochleitnera.

Zwolnienie bez uzasadnienia

Jak poinformowało nam muzeum: Panowie Janusz Hochleitner oraz Rafał Mańkus złożyli wypowiedzenia z pracy bez podania przyczyny. Rafał Mańkus złożył je z dniem 1 maja 2018 natomiast Janusz Hochleitner z dniem 1 czerwca 2018. W obu przypadkach okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Obaj dyrektorzy rozstają się całkowicie z Muzeum Zamkowym w Malborku.

Co do pytania "Jak Muzeum przyjmuje rezygnację dyrektorów" informujemy, że szanujemy decyzje obu Panów i dziękujemy za dotychczasową pracę na rzecz naszego Muzeum.

Muzeum zapewniło nas, że zmiany kadrowe w żaden sposób nie zagrażają organizacji "Oblężenia Malborka". Wkrótce ma zostać ogłoszony nabór na oba stanowiska.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.