imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Piłkarskie Podsumowanie Tygodnia #6

Piłkarskie Podsumowanie Tygodnia #6 fot. Konrad Sosiński
W zeszły weekend mogliśmy być świadkami starcia Powiśla Dzierzgoń z Gromem Nowy Staw, dalszej pogoni Pomezanii za Wdą Lipusz, a także awansu Olimpii Sztum do A klasy. Szczegółowe relacje meczów znajdziecie poniżej.

Powiśle Dzierzgoń - Grom Nowy Staw

Rozgrywki: IV liga

Mecz: Powiśle Dzierzgoń - Grom Nowy Staw 2:0 (Pietrzyk M. 53' (k.), Gutorski B. 66')

Aktualne miejsca w tabeli: kolejno 11. i 2.

Gołym okiem widać, że porażka Gromu z Radunią była dla nowostawian potężnym ciosem, po którym nie mogą się podnieść. Po ostatnim remisie z Jaguarem Gdańsk, Grom liczył na poprawę na boisku w Dzierzgoniu. Do domu wracali jednak na tarczy. Kibice obejrzeli gole dopiero w drugiej połowie. Osiem minut po wznowieniu gry karnego nie zmarnował Mateusz Pietrzyk. Nieco ponad dziesięć minut później prowadzenie umocnił Gutorski. Zawodnicy Powiśla nie pozwolili już na odpowiedź rywalom i zainkasowali bardzo cenne trzy punkty. Gracze z Dzierzgonia mają obecnie sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Do końca sezonu najważniejsza będzie zatem koncentracja. Już w następną sobotę zawodników Powiśla czeka bardzo ważny mecz z 13. w tabeli Startem Miastko. Grom z kolei będzie miał szansę się zrehabilitować przed własną publicznością w Nowym Stawie, gdzie przyjedzie Wikęd Luzino. O awansie nowostawian oczywiście nie ma już mowy, jednak warto byłoby zakończyć rozgrywki pozytywnym akcentem, czyli na pozycji wicelidera.

Pomezania Malbork

Rozgrywki: V liga

Mecz: Pomezania Malbork - Orzeł Subkowy 2:1 (Włodarczyk M. 38', Migawski R. 65'; Alaburda M. 90'+1)

Skład: Mateusz Włodarczyk (Mateusz Kobyliński 63'), Kacper Dyl, Tomasz Jeleń, Piotr Wilk (Artur Galeniewski 85'), Kamil Dryjas, Maciej Bełz (Patryk Korynt 79'), Krystian Kielar, Radosław Migawski (Bartosz Drewek 76'), Dawid Pelcer, Michał Jurczyk, Sławomir Ziemak

Aktualne miejsce w tabeli: 2.

Pomezania nadal nie odstępuje i ciągle siedzi na plecach Wdy Lipusz. Po pewnym zwycięstwie nad Pogonią Prabuty w zeszłym tygodniu, przyszła pora na stacie z Orłem Subkowy. Gospodarze wynik otworzyli jeszcze w pierwszej połowie po golu Mateusza Włodarczyka. W drugiej części jeszcze więcej spokoju swoją bramką dał Radosław Migawski. Pod koniec meczu zrobiło się jeszcze gorąco, gdyż goście zdobyli kontaktową bramkę w doliczonym czasie gry. Na szczęście Pomka nie pozwoliła doprowadzić do wyrównania i odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek, malborscy zawodnicy tracą do Wdy sześć punktów, jednak mają o jedno spotkanie rozegrane mniej. W najbliższą niedzielę gracze Sebastiana Ratajczyka wybiorą się do Starogardu Gdańskiego.

Żuławy Nowy Dwór Gdański

Mecz: Żuławy Nowy Dwór Gdański - Sławek Borzechowo (Smarż P. 3', Suchecki M. 20' 30', Mendala P. 52')

Skład: Piotr Dekański (Piotr Nieroda 67'), Kamil Janus, Mateusz Niemyjski, Patryk Smarż (Daniel Pawlak 70'), Tomasz Wójcik (Patryk Mendala 46'), Damian Wójcik, Karol Szewc, Mateusz Suchecki, Gracjan Smarż, Paweł Rutkowski, Patryk Kiełczyński

Aktualne miejsca w tabeli: 6.

Wreszcie nastąpiło przełamanie serii. Zawodnicy z Nowego Dworu Gdańskiego musieli wykorzystać sytuację w rywalizacji z ciągle walczącym o utrzymanie Sławkiem Borzechowo. Tak naprawdę wszystko wyjaśniło się w pierwszych trzydziestu minutach, kiedy to gospodarze zdobyli trzy gole, tym samym ustawiając sobie dalszy przebieg spotkania. Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy na boisko wbiegł Patryk Mendala. Wystarczyło mu zaledwie siedem minut, aby wpisać się na listę strzelców i podwyższyć na 4:0. Żuławy zajmują obecnie szóstą pozycję, ale z pewnością mogą powalczyć o jeszcze wyższą lokatę na koniec rozgrywek. Aby tak się stało, koniecznie muszą uzyskać korzystny wynik w następnej kolejce, w meczu z Orłem Subkowy.

Błękitni Stare Pole

Mecz: Błękitni pauzowali w ostatniej kolejce

Skład: -

Aktualne miejsce w tabeli: 14.

Delta Miłoradz

Rozgrywki: A klasa

Mecz: Rodło Trzciano - Delta Miłoradz 0:3 (Modrzejewski R. 25' 41', Wądołowski F. 57')

Skład: Filip Wądołowski, Mateusz Pogorzelski (Maciej Kędzierski 81'), Robert Modrzejewski, Piotr Marszałek, Dawid Wróblewski, Kajetan Kędzierski, Tomasz Rozpara (Dominik Krawczyk 74'), Damian Śliwka, Jarosław Wiącek, Rafał Kowalczyk, Wojciech Figlewski

Aktualne miejsce w tabeli:5.

Tydzień temu zawodnicy Delty mogli odpocząć, jednocześnie zgarniając komplet punktów, gdyż ich rywale ze Starego Targu najzwyczajniej nie zjawili się na meczu. Tym razem Delta podejmowała na wyjeździe Rodło Trzciano. Dwa silne ciosy wyprowadził Robert Modrzejewski, a w drugiej połowie sytuację ostatecznie wyjaśnił Filip Wądołowski. Co ciekawe, na ostatnie dziesięć minut na murawę wszedł trener Delty, Maciej Kędzierski. W środku tabeli A klasy nadal spory ścisk, dlatego jeśli Delta chce utrzymać obecne miejsce w tabeli, nie może sobie pozwolić na utratę punktów w czterech pozostałych kolejkach. Ich następne starcie zapowiada się doprawdy interesująco, ponieważ do Miłoradza przyjadą zawodnicy Ruchu Gościszewo.

Ruch Gościszewo

Mecz: Ruch Gościszewo - Relax Ryjewo 1:4 (Just M. 49'; Siwiec G. 35', Iwański P. 64', Staniaszek D. 71' 78')

Skład: Bartosz Kluka (Karol Przybylski 87'), Tadeusz Klein, Krzysztof Wrona, Marcin Przybylski, Lucjan Piechota (Radosław Wojtczak 79'), Bartłomiej Czarkowski (Jakub Kiełkowski 46'), Dominik Kozłowski (Marcin Bochyński 58'), Michał Just, Wojciech Grzegorczyk, Bartłomiej Grabowski, Adam Bieńkowski

Aktualne miejsce w tabeli: 8.

Patrząc jednak na ostatnie poczynania Ruchu, trzeba przyznać, że faworytem meczu w Miłoradzu będą gospodarze. Zawodnicy z Gościszewa nie potrafią zdobyć kompletu punktów już od czterech kolejek. W sobotę nie zdołali sprostać na własnym boisku Relaxowi Ryjewo. To goście objęli prowadzenie, jednak niedługo po rozpoczęci drugiej połówki Ruch zdołał wyrównać. Potem Relax w ciągu piętnastu minut wbił zespołowi z Gościszewa trzy goście i nie było już szans na odwrócenie losów spotkania. Tak naprawdę Ruch nie ma już co liczyć na poprawienie swojej pozycji, pozostaje więc jedynie walka o utrzymanie ósmego miejsca do końca.

KS Mady Ostaszewo

Mecz: KS Mady Ostaszewo - Rodło Kwidzyn 5:0 (Polus D. 20' 42', Wardowski P. 58', Wasilewski P. 83', Moryto M. 87')

Skład: Piotr Wardowski (Bartosz Okrój 75'), Karol Styś, Dawid Polus (Damian Skrzypiec 80'), Paweł Majka (Damian Sztyber 70'), Dominik Skopiak Slaheddine Chrigui, Krystian Tryba, Mariusz Borowiecki, Paweł Wasilewski, Maciej Moryto, Kamil Wirkus (Maciej Golicki 84')

Z kolejki na kolejkę główny cel Mad, czyli awans do V ligi, staje się coraz bardziej realny. Co prawda do lidera z Tczewa Ostaszewo traci nadal sześć punktów, jednak drugie miejsce także jest premiowane przejściem do wyższej klasy rozgrywkowej. W pojedynku z Rodłem Mady najzwyczajniej pokazały, kto jest lepszym zespołem i pewnie rozbiły przyjezdnych z Kwidzyna. W najbliższy weekend przed klubem z Ostaszewa trudny wyjazd do Ryjewa. Relax nie ma nic do stracenia i zrobi wszystko, aby zdobyć komplet oczek, tak żeby zachować chociażby matematyczne szanse na awans. Ostaszewo nadal czuje na karku oddech Keramzytu Szprudowo, dzięki czemu możemy mieć emocje do ostatniej kolejki.

Olimpia Sztum

Rozgrywki: B klasa

Mecz: GKS Gardeja - Olimpia Sztum 3:3 (Gryglewski K. 9', Podworski S. 89'; Ostrowski F. 18' Jankowski M. 27' (sam.), Kopecki M. 55', Kwiatkowski K. 63'

Skład: Mariusz Lignowski, Kacper Kwiatkowski, Maciej Jankowski, Łukasz Nowak, Mateusz Jankowski, Krystian Mykowski, Łukasz Mikucki, Marcin Kopecki, Filip Ostrowski, Dawid Pluta, Wojciech Pastewski

Aktualne miejsce w tabeli: 1.

Można to już powiedzieć oficjalnie. Główny cel Olimpii został osiągnięty, w przyszłym sezonie gracze ze Sztumu zagrają już w A klasie. Jeśli chodzi o samo spotkanie z Gardeją, to Olimpia dysponowała zaledwie dwunastoma zawodnikami, a jedynym zmiennikiem był... trener, Zenon Małek. W rozmowie z nami Pan Zenon wyznał, że główny cel został spełniony, jednak gra jego drużyny pozostawia wiele do życzenia. Podkreślił on także, że mecz z Gardeją był interesującym widowiskiem dla kibiców, jednocześnie chwaląc zaangażowanie młodych zawodników GKS-u. Podsumowując, Olimpia może się teraz cieszyć z awansu, jednak jeśli chce na poważnie liczyć się w rozgrywkach A klasy, to czeka ich jeszcze dużo pracy nad różnymi aspektami.

Nogat Malbork

Mecz: Powiśle Pawlice-Rakowiec - Nogat Malbork 4:0 (Kuzior K. 27' 68', Krogulec B. 30', Wiśniewski T. 79')

Skład: Dawid Kępka, Krzysztof Nosko (Sławomir Flak 28'), Adam Góral (Sebastian Sosna 82'), Radosław Domachowski, Bartłomiej Skotarek, Szymon Gajewski, Artur Bieszke (Damian Boroszko 65'), Grzegorz Kulik, Radosław Rychter, Kamil Wroński, Damian Stolarów

Aktualne miejsce w tabeli: 3.

Sprawa awansu znacznie oddaliła się natomiast Nogatowi Malbork. Tak naprawdę można powiedzieć, że to koniec marzeń Nogatu. Spotkanie z Powiślem Pawlice-Rakowiec miało być absolutnie kluczowym starciem. Obie drużyny dzieliło pięć punktów różnicy, dlatego dla Nogatu zadowalające mogło być jedynie zwycięstwo. Po niespełna pół godzinie gry na prowadzenie wyszli jednak goście. Minęły zaledwie trzy minuty i Powiśle prowadziło już 2:0. Takie dwa szybkie ciosy musiały podciąć skrzydła przyjezdnym z Malborka. W drugiej połowie także nie udało się już uratować wyniku. Swój dorobek polepszyli jedynie gospodarze, ostatecznie wygrywając 4:0. Wystarczy, że Powiśle zgarnie jeden punkt w pozostałych trzech spotkaniach i będziemy już znali drugą drużynę, która awansuje do A klasy. Nogatowi pozostała jedynie walka o zakończenie rozgrywek z serią zwycięstw. Pierwszym z ostatnich rywali będzie Tęcza Szropy.

Jurand Lasowice Wielkie

Mecz: Jurand Lasowice Wielkie - Tęcza Szropy 3:0 (Wilczewski P. 84' 86', Jabłoński P. 88')

Skład: Paweł Wilczewski, Jakub Kapiszka, Kacper Wdowiak, Przemysław Sidor, Marcin Brzezicki, Paweł Jabłoński, Łukasz Wójcik, Kamil Włodarczyk, Paweł Leszko, Sebastian Kamiński, Andrzej Szklarczyk

Jurand Lasowice nie ma z kolei już większych szans na poprawienie swojej aktualnej pozycji. Może on zatem walczyć o miano najlepszej drużyny z dolnej połówki tabeli. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, gdyż kalendarz Juranda jest dosyć wymagający. Ostatnia wygrana z Tęczą Szropy z pewnością doda pewności i wiary w ostateczne osiągniecie celu. W następnej kolejce zawodnicy z Lasowic Wielkich wybiorą się do Gardei, która także może być podbudowana ostatnim remisem z liderami ze Sztumu.