Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolizje, plamy oleju i żmija w piwnicy. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych

Strażacy w minionym tygodniu interweniowali m.in. do kilku kolizji samochodowych, palących się nieużytków i plam oleju. Do nietypowej interwencji doszło 23.04 w Polance, gdzie mieszkanka wezwała strażaków do usunięcia... żmii z piwnicy. Problem udało się sprawnie rozwiązać. Sztumscy policjanci z kolei udaremnili jazdę osobie po spożyciu alkoholu, która przewoziła dwójkę dzieci oraz kierowcy bez prawa jazdy. Oprócz tego zabezpieczali i sprawdzali przyczyny kolizji.

27.04 około godziny 15.00 w Kalwie (gm. Stary Targ) kierująca pojazdem marki Fiat jadąc od strony Starego Targu nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wjechała na prawe pobocze, wpadła w poślizg i w konsekwencji wywróciła pojazd. Na szczęście kobieta nie odniosła większych obrażeń ciała, wymagających hospitalizacji.

 

28.04 ok. godz. 15.30 w Dzierzgoniu kierujący pojazdem marki VW Passat nie zachował należytej prędkości jazdy i tym samym ostrożności, w konsekwencji tego uderzył w tył pojazdu BMW, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.

 

28.04 ok. godz. 19.30 w Cygusach (gm. Sztum) policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód osobowy VW Passat. Kierujący natychmiast oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i nigdy takich nie miał. Auto zostało odholowane na parking policyjny a mężczyzna ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

 

29.04 o godz. popołudniowych w Mleczewie (gm. Stary Targ) kierujący pojazdem osobowym VW Polo jadąc od strony Sztumu nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. W konsekwencji na prostym odcinku drogi wjechał na piaszczyste pobocze. W tym momencie nie zapanował nad pojazdem, uderzył w przydrożną skarpę i wywrócił pojazd. Kierujący doznał ogólnych potłuczeń ciała, nie wymagających hospitalizacji.

 

29.04 po południu podczas patrolowania Kalwy (gm. Stary Targ) zatrzymano do kontroli drogowej pojazd marki Cinquecento. Oprócz stanu technicznego policjanci sprawdzili również trzeźwość kierującego. Okazało się, że prowadził on pojazd będąc po spożyciu alkoholu. Urządzenie przeznaczone do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wynik 0.16 mg/dm3. Kierujący był na tyle nieodpowiedzialny, bo przewoził autem dwoje małoletnich dzieci i konkubinę. Naraził więc na niebezpieczeństwo nie tylko siebie i innych użytkowników dróg, ale też osoby dla siebie

najbliższe. Teraz Sąd zadecyduje o wysokości kary dla niego. Przypomnijmy, że kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu sąd może między innymi nałożyć grzywnę w wysokości nawet 5 tys. zł a także wydać zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres do 3 lat.

 

– –

KOMENDA POWIATOWA POLICJI W SZTUMIE

asp. szt. ALICJA LITYŃSKA, WYDZIAŁ PREWENCJI

 

 

 

 

 

23.04 przy ul. Sienkiewicza w Sztumie w trakcie wyjazdu zastępu GCBA 4/24 na drogę krajową nr. 55 nadjeżdżający pojazd osobowy zatrzymał się i ustąpił pierwszeństwa zastępowi GCBA 4/24. Jadący za nim pojazd osobowy nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i uderzył w tył pojazdu Fiat Bravo.

 

25.04 o godz. 20.18 w Jurkowicach (gm. Stary Targ) na poboczu drogi wojewódzkiej strażacy podjeli interwencje do palących się śmieci i traw.

 

27.04 o godz. 14.18 przy u. 3 Maja w Dzierzgoniu strażacy usuwali rozsypany na drodze rozjeżdżony rzepak, który był przyczyną powstania plamy na długości ok. 30 m.

 

Tego samego dnia o godz. 14.56 w Kalwie doszło do kolizji drogowej Na miejscu zastęp straży zauważył na drodze powiatowej samochód osobowy marki Fiat. W trakcie działań droga była zablokowana w obu kierunkach. Kierująca znajdowała się poza pojazdem.

 

Także 27.04 w Dzierzgoniu ok. godz. 16.04 na skrzyżowaniu dr. osiedlowej ul. Jagiełły i dr. woj. nr.515 doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Oba pojazdy zostały usunięte z drogi na pobliski parking. Konieczne było usunięcie z drogi osiedlowej blisko 3m kw. plamu oleju.

 

 

29.04 ok. godz. 14.13 w Czerninie (gm. Sztum) palił się samochód osobowy, stojący na poboczu drogi wojewódzkiej nr 517, jednak właściciel samo dokonał jego ugaszenia jeszcze przed przyjazdem jednostki straży.

 

29.04 o godz. 16.35 w Mleczewie (gm. Stary Targ) przy drodze wojewódzkiej nr 517 doszło do przewrócenia się na bok VW polo. Na miejsce przybył zastęp straży, który niezwłocznie zabezpieczył pojazd. Na miejscu zastano osobę kierująca z urazem głowy, ale przytomną.

 

– –

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.