Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kilkanaście pożarów łąk, lasów, nieużytków. To już prawdziwa plaga... Raport weekendowy sztumskiej straży pożarnej

Kilkanaście pożarów łąk, lasów, nieużytków. To już prawdziwa plaga...  Raport weekendowy sztumskiej straży pożarnej fot. W. Mocny
Po naszym raporcie widać, że apele sztumskich strażaków o niepodpalanie łąk i nieużytków są bezowocne. Kilkanaście pożarów w całym powiecie można nazwać już plagą. Łącznie paliło się w przybliżeniu 8,21 ja takich terenów. Strażacy usuwali też skutki wybuchu ognia w szatni sportowej w Gościszewie oraz mniej poważne zagrożenia pożarowe.

4.04 ok. godz. 15.30 doszło do pożaru szatni przy stadionie sportowym w Gościszewie. Na miejscu strażacy zlokalizowali źródło ognia w toalecie. Zaangażowano dwa zastępy strażaków Paliło się składowane tam drewno. Pożar został ugaszony przez członów klubu sportowego przed przybyciem JOP. Dach budynku drewniany, w wyniku pożaru bardzo się nagrzał – po rozpoznaniu nie stwierdzono jednak zarzewi ognia.

 

8.04 o godz. 19.20 w Dzierzgoniu strażacy udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, który nadział się prawym udem na płot i został z niego ściągnięty przez rodzinę i znajomych.

 

Pozostałe wezwania minionego tygodnia dotyczyły pożarów traw, łąk, nieużytków leśnych (lasy w Sztumskim Polu). Bywało, że zagrożone przy okazji były także zabudowania mieszkalne.

 

Przedstawiamy najważniejsze z nich:

4.04 – ok. godz. 17.00 straż pożarna gasiła dwa pożary w Dąbrówce Malb. Paliły się nieużytki rolne, było zagrożenie dla pobliskiego lasu (ogień objął ok. 2 ary); w drugim pożarze gaszono znacznie większą powierzchnię ok. 30 arów płonącego nasypu kolejowego.

 

Pożary traw były też gaszone 6.04 w Czerninie, Tropach Sztumskich, Szropach, Gościszewie (wym, miejscowości interwencje 6.04) oraz Szropach (dwukrotnie), Myślicach, Lubochowie, Górkach, Nowym Targu, Mleczewie, Gościszewo (interw. 7.04) Sztumskim Polu (dwukrotnie lasy), Monasterzysku Wielkim i Dzierzgoniu (interw. 8.04).

 

– –

RZECZNIK PRASOWY KP PSP

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

 

 

STRAŻACY APELUJĄ BY NIE PODPALAĆ ŁĄK, TRAW, NIEUŻYTKÓW LEŚNYCH I ROLNYCH. GROZI TO POŻAREM LASU

I ZABUDOWAŃ GOSPODARCZYCH LUB MIESZKALNYCH!

WYPALANIE ŁĄK ZUBAŻA GLEBĘ, POWODUJE ZAGROŻENIA. ANGAŻUJE STRAŻ POŻARNĄ, KTÓRA MOŻE BYĆ W TYM CZASIE

POTRZEBNA W INNYM MIEJSCU (POWAŻNE POŻARY, WYPADKI ETC.) NARAŻA TEŻ NA NIEPOTRZEBNE KOSZTY!!!

 

 

Na załączony zdjęciach zamieściliśmy pożary łąk w Górkach (7.04) oraz nieużytków leśnych w Mikołajkach Pomorskich (9.04).

Fot. OSP Mikołajki Pomorskie

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.