Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolizja pojazdów, potrącenie pieszej i grasujący podpalacze traw... Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych.

Kolizja pojazdów, potrącenie pieszej i grasujący podpalacze traw... Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych. fot. Zdjęcie poglądowe
Miniony tydzień oraz weekend wielkanocny przyniosły także wiele zagrożeń. Prócz konieczności gaszenia pożarów traw i zwalczania skutków nieszczelnych instalacji kominowych, doszło także do dwóch kolizji. Pierwsza dotyczyła potrącenia pieszej, a druga zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką.

W okresie od 30 marca do 2 kwietnia br. policjanci na terenie powiatu sztumskiego przeprowadzili działania "Bezpieczna Wielkanoc". Funkcjonariusze reagowali na każde wykroczenie popełniane przez pieszych, rowerzystów oraz kierowców stwarzających zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

Akcja rozpoczęła się 30 marca i była realizowana aż do późnych godzin nocnych 2 kwietnia. W ramach działań funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowania kierowców zarówno pojazdów mechanicznych jak i rowerów. 

Bacznie też przyglądali się pieszym, czy przestrzegają zasad przepisów ruchu drogowego. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy w okresie świąt przemieszczali się po drogach.
Policjanci w ramach działań podejmowali interwencje wobec zmotoryzowanych użytkowników naszych dróg, którzy łamiąc przepisy Kodeksu drogowego stwarzają największe zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych. 

Najczęściej  popełniane wykroczenia przez kierowców to przekraczanie dozwolonej 
prędkości. Wynik przeprowadzonych działań to kilkanaście mandatów nałożonych na kierowców za popełnione wykroczenia. Policjanci ujawnili też jednego nietrzeźwego rowerzystę. Podczas weekendu świątecznego doszło też do kolizji.

28 marca w Folwarku popołudniu 19- letnia kobieta została potrącona przez motorower. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.  Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego oraz służby ratownicze.  Jak wstępnie ustalili mundurowi 65-letni kierowca motorowerem zjechał na chodnik i uderzył i potrącił prawidłowo idącą mieszkankę powiatu. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona karetką do szpitala, gdzie pozostała na leczeniu.  Z relacji rozmowy z kierującym okazało się, że mężczyznę oślepiło słońce po czym zjechał na chodnik.

Wykonane oględziny i zabezpieczone ślady będą teraz szczegółowo analizowane przez policjantów aby wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia.  Policjanci apelują do kierowców aby dostosowali prędkość i technikę jazdy do panujących warunków na drogach.

 

-- 
RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM
asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA


W minionym tygodniu strażacy wiele razy zmuszeni byli do gaszenia płonących traw na nieużytkach rolnych czy łąkach. Do takich zdarzeń interweniowano: 26.03 w Tropach Sztumskich (gm. Stary Targ), 27.03 w Sztumie przy ul. Żeromskiego, 28.03 w Piekle (gm. Sztum) oraz 28.03 w Gościszewie (gm. Sztum).  

W dalszym ciągu mimo ocieplenia problemem są pożary sadz w kominach i nieszczelności przewodów kominowych. Tego typu zagrożenie usuwane było 26.03 w budynku wielorodzinnym przy Nowowiejskiego w Sztumie, gdzie pojawiło się zadymienie spowodowane popękanym przewodem kominowym. W dwóch mieszkaniach wyczuwalny był dym.   
Sadze zapaliły się też Mortągu (Stary Dzierzgoń) w budynku jednorodzinnym. W obu przypadkach zabezpieczono i uszczelniono przewody kominowe. 

27.03 w Sztumskiej Wsi (gm. Sztum) na drodze gminnej pojawiła się sporej wielkości plama oleju o powierzchni 15 m kw. Strażacy przy użyciu  specjalnych substancji dokonali sorpcji wycieku. 


28.03 ok. godz. 18.15 straż pożarna podjęła działania ratownicze w związku z kolizją w Folwarku (Stary Dzierzgoń), gdzie doszło do potrącenia kobiety przez skuter.  

Do nietypowej interwencji doszło 30.03  o godz. 13.22 w Sztumskiej Wsi pomiędzy Górkami, a Szpitalną Wsią (gm.Sztum). Gdy strażacy przybyli na miejsce zauważyli rozwinięty na drodze sznurek - prawdopodobnie po maszynie rolniczej. Stwarzał on zagrożenie dla przejeżdżających, głównie cyklistów. Sznurek na odcinku ok 1,5 km podzielony był na dwie części. 


30.03. przed godz. 20 także w Sztumskiej Wsi doszło do poważnej kolizji, w której zderzyły się osobowa skoda i samochód ciężarowy marki Renault z naczepą. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 55. auto osobowe uderzyło w tył naczepy ciężarówki. Na szczęście uszkodzeniu uległy samochody, a kierowcy wyszli z kraksy z drobnymi potłuczeniami.

-- 
RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM
st. kpt.  DARIUSZ TREĆ

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.