Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Niebezpieczne pożary traw, plama oleju i zakłócanie porządku. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych

W minionym tygodniu interwencje strażackie dotyczyły zagrożeń pożarowych (wybuchały m.in. pożary nieużytków). W jednej z miejscowości konieczne było usunięcie plamy oleju. Nadal niebezpieczeństwo stwarzają płonące sadze w przewodach kominowych. Policja interweniowało do ok. kilkunastu zdarzeń, w większości dotyczących zakłócania porządku publicznego.

13.03 o godz. 9.23 dyspozytor straży pożarnej odebrał zgłoszenie o plamie oleju na drodze powiatowej w Pietrzwałdzie. Działania polegały na zebraniu niebezpiecznej substancji za pomocą sorbentu i uprzątnięcia odcinka.

 

15.03 o godz. 21.03 straż odpowiedziała na wezwanie do palących się sadz w kominie w m. Jasna.

 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 16.03 po godz. 20. w hali sportowej w Sztumie. W budynku hali sportowej na wysokości ok.4 m silne porywy wiatru wepchnęły do wnętrza elementy okienne wykonane z poliwęglanu o wym. 2x2m. Ratownicy w koszu wysięgnika przystąpili do zabezpieczenia otworu okiennego poprzez ponowne zamocowanie wyrwanych elementów okiennych w ramie okiennej.

 

 

Strażacy usuwali też skutki pożarów traw. Do takich zdarzeń wzywano zastępy straży 17.03 po godz. 18 w Nowym Folwarku oraz 18.03 przed godz. 19 w Mirowcach. Za każdym razem lokalizowano pożar, a następnie likwidowano o przy użyciu łopat i tłumic.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

 

 

Podczas minionego weekendu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie odnotowali kilkanaście interwencji związanych z zakłócaniem porządku publicznego oraz dwie interwencje domowe.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.