Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sukcesy niepełnosprawnych uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Uśnicach

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Uśnicach uczcił ten dzień udziałem swoich podopiecznych w 17. Konkursie Regionalnym „Mój Region” w Kwidzynie.

Na ten prestiżowy konkurs wpłynęły aż 383 prace. W swoich grupach wiekowych uczniowie SOSW w Uśnicach, podopieczni Piotra Steca nauczyciela tej szkoły zdobyli dwa pierwsze miejsca, drugie, trzecie i dwa wyróżnienia.

 

Laureaci SOSW w Uśnicach:

 

1.Wojtek Mirowski

1.Piotr Pawula

 

2. Miłosz Gdula

3. Robert Draganek

 

wyr. Karolina Kaliszewska

wyr. Piotr Biernacki

 

Światowy Dzień Zespołu Downa zostało ustanowione w 2005 r. z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 r. odbywa się pod patronatem ONZ.

Organizatorzy obchodów w całym kraju organizują rozmaite wydarzenia, konkursy o koncerty. Wszystko to ma na celu zmotywowanie osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. To także okazja, by zwrócić uwagę na dostęp osób z zespołem Downa do pełnej opieki zdrowotnej i rehabilitacji.

 

Symbolem Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa są nieprawidłowo zakładane kolorowe skarpetki. W ten dzień wszyscy solidaryzujący się z tymi osobami w taki właśnie sposób je zakładają.

 

 

Fot i info: na podstawie profil Facebook'owy Piotr Stec

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.