Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

To nie był mobbing tylko zła atmosfera. Komendant policji w Malborku może spać spokojnie – 22.02.2018

Dokładnie miesiąc temu policjanci z Malborka opowiedzieli nam o sytuacji, która ma panować w KPP w Malborku. Zdaniem funkcjonariuszy kadra kierownicza miała dopuszczać się wielu nadużyć , które wprost nazwano mobbingiem. Po naszym materiale kontrole w jednostce wszczęła komenda wojewódzka. Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalny komunikat w tej sprawie. Z ustaleń z pewnością może być zadowolone kierownictwo komendy.

Głośno o możliwym mobbingu zaczęło się mówić w Malborku w drugiej połowie stycznia. Wtedy kilkunastu funkcjonariuszy prewencji w ramach protestu udało się na zwolnienia lekarskie. Policjanci zarzucili kierownictwu komendy nadmierne przywiązanie do statystyk skupionych na legitymowaniu nieletnich, sprawdzaniu telefonów oraz rowerów. Policjanci za brak wymaganych wyników w tym zakresie mieli być karani naganami i postępowaniami dyscyplinarnymi. Po naszych doniesieniach o sprawie zaczęły informować media w całej Polsce, a kontrolę antymobbingową wszczęła komenda wojewódzka. Po miesiącu od pierwszego artykułu, sprawa wydaję się być przesądzona na korzyść kierownictwa Komedy.

 

Psychologowie stwierdzili jedynie złą atmosferę. Wszczęto trzy miesięczny okres naprawczy.

Z komunikatu KWP można wywnioskować, że w komendzie w Malborku zabrakło jedynie dobrej komunikacji. Policjanci mają teraz pracować nad poprawą dialogu, co ma rozwiązać ich problemy. Przypomnijmy, że o podobnych zachowaniach kierownictwa opowiedzieli nam również byli funkcjonariusze ze Sztumu, gdzie wówczas pracował Michał Zapolski. Mimo, iż w przeszłości nawet sądy krytycznie oceniały decyzję komendanta, to zwierzchnicy nigdy nie stracili do niego zaufania.

 

Oficjalny komunikat KWP w Gdańsku.

Po doniesieniach medialnych dot. nieprawidłowości w malborskiej jednostce Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku skierował na miejsce zespół psychologów oraz specjalistów z wydziału kontroli, którzy zajęli się diagnozowaniem sytuacji w komendzie. Z policjantami na rozmowie spotkał się też insp. Krzysztof Kozelan – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

W rezultacie wszystkie kwestie podnoszone przez funkcjonariuszy zostały sprawdzone. Zarzuty merytoryczne poruszane przez policjantów wobec kadry kierowniczej w dominującej większości nie potwierdziły się. Badanie atmosfery pracy, które przeprowadzono w całej jednostce wykazało, że w części wydziałów atmosfera pracy jest dobra bądź bardzo dobra, jednak są również komórki, gdzie sytuacja w tym zakresie jest zła. W związku z tym Komendant Wojewódzki wyznaczył 3-miesięczny okres naprawczy. To czas, gdzie policjanci będą pracować nad kwestią dialogu, by rozmawiać o wszystkich sprawach i wątpliwościach na bieżąco. By wspomóc ten proces, w jednostce nadal pracuje psycholog rozmawiając z policjantami.

Powyższe ustalenia, na kolejnym spotkaniu, przedstawił malborskim policjantom I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

nadkom. Joanna Kowalik-Kosińska

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gość
gość 26.02.2018, 20:03
czy to ta pani nad. u której jak to ktoś już pisał w komentarzach przy wcześniejszym artykule - pan komendant mówił że ma plecy???
beka
beka 25.02.2018, 13:23
To nie była kradzież to było roztargnienie !! to nie był mobbing to brak komunikacji !!! hahah tylko debil w to uwierzy więc widać ilu debili rządzi?! czy coś drastycznego musi się wydarzyć aby coś się zmieniło?
gość
gość 24.02.2018, 16:05
Ktoś z firmy zdziwiony???
olo
olo 24.02.2018, 16:03
Rozmowy naprawcze proponuję nagrywać i publikować w sieci
obserwator
obserwator 23.02.2018, 20:30
Biedny Pan Marek. Nie wyszło mu zebrał chłopaków którzy teraz muszą dalej pracowac a sam siedzi na emeryturce i się mści bo go wyrzucili,. nieudacznik w pracy i w życiu prywatnym. żona w tyłek kopnęła a jeszcze się teraz pcha na radnego w Sztumie.
bazstronny
bazstronny 25.02.2018, 21:30 (odpowiedź do obserwator)
A co ma Marek do sytuacji zaistniałej w KPP Malbork. W tej firmie jest dosłownie kilka osób tj.wystarczy jedna dłoń z pięcioma palcami, którzy mogli by napisać ten komentarz. Żeby się wybielić i oczerniać innych aby od siebie odsunąć jakiekolwiek podejrzenia.