Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

(Nie) oznakowany samochód na miejscu dla niepełnosprawnych. Kolejni mistrzowie (nie tylko) parkowania w Malborku - 06.02.2018

(Nie) oznakowany samochód na miejscu dla niepełnosprawnych. Kolejni mistrzowie (nie tylko) parkowania w Malborku - 06.02.2018 fot. Osoba anonimowa
Widz naszej telewizji nadesłał na naszą skrzynkę redakcyjną (redakcja@tvregionalna24.pl) mistrzów parkowania, którzy we poniedziałek (6 lutego br.) w godzinach popołudniowych zaparkował swoje auto na miejscu parkingowym przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej w Malborku przy jednym z super marketów przy ul. Konopnickiej. Jednak na zdjęciu nie widać specjalnej karty parkingowej oraz by auto było oznakowane.

Znaczek inwalidzki, kiedyś to on uprawniał do korzystania z miejsc parkingowych i nie przestrzegania wybranych przepisów. Teraz można mieć odczucie, że osoby niepełnosprawne dzielą się na dwie grupy:
Jedni myślą, że jak mają znaczek, to nadal mogą nie przestrzegać wybranych przepisów. Drudzy uważają, że skoro mają kartę, to już znaczka kleić nie muszą. Obowiązku oznakowywania samochodu nie ma, ale jest przywilej, z którego warto skorzystać. Warto żebyśmy byli widoczni na drodze, a nie tylko na parkingu.

 

Przypomnijmy, że za parkowanie na miejscu parkingowym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych (bez widocznej karty parkingowej dla niepełnosprawnych) grozi 500 zł mandat oraz 5 punktów karnych

 

Przedstawiony materiał jest wyłącznie subiektywną oceną sytuacji opisaną przez autora fotografii. Jeśli macie Państwo inny punkt widzenia czekamy na wasze komentarze!

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres:
redakcja@tvregionalna24.pl. 

Fotografie opublikujemy na naszej stronie.  

Wysyłając zdjęcie/a prosimy o wskazanie autora fotografii i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację! "Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania."

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
jurek
jurek 04.03.2020, 15:07
Nie posiadam karty osoby niepełnosprawnej gdyż po trzeciej operacji kręgosłupa odebrano mi ową ,ale jako emeryt i osoba niepełnosprawna jestem światkiem iż na miejscach dla inwaldów często parkują osoby w przedziale wieku 20-40 lat bez uprawnień .
xyz
xyz 16.02.2018, 20:55
Od tyłu niestety nie widać czy w pojeździe jest karta parkingowa inwalidy. Powinna być umieszczona za przednią szybą pojazdu. Chyba "obywatelowi uczciwości" nie chciało się wyjść z samochodu i tego sprawdzić.
xs
xs 15.02.2018, 12:29
zapraszam na Słowackiego 35,34,33,32. To zbiorowisko "mistrzów" parkowania. Parkują nawet na wejściu na plac zabaw, przy wejściach do klatek. Wszystko po to żeby za bardzo się nie zmęczyć drogą z miejsc do parkowania przeznaczonych. Policja powinna coś z tym zrobić. Jakiś czas temu karetka nie mogła podjechać bezpośrednio pod klatkę przez tych leniwych cebulaków.