Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rowerzyści z promilami. Kolejna próba podpalenia w Polaszkach? Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 12.02.2018

W minionym tygodniu sztumscy policjanci najwięcej pracy mieli w związku z pojawianiem się na naszych drogach pijanych rowerzystów. Z kolei strażacy podejmowali interwencje m.in. do palących się opon w Polaszkach. Czy ktoś chciał tam celowo podpalić pobliski pustostan?

9 lutego około godziny 17.00 w miejscowości Mikołajki Pomorskie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. W trakcie wykonywania czynności służbowych stwierdzili, ze kierujący 32-letni mieszkaniec gminy Mikołajki Pomorskie znajduje się w stanie

nietrzeźwości. Badanie urządzeniem do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wynik 1,5 prom alkohou w wydychanympowietrzu. Teraz odpowie on przed sądem.

Kolejni nietrzeźwi rowerzyści zostali zatrzymani 11 lutego o godz. 14:50 w Piekle (gm. Sztum). Pierwszy z mężczyzn 28-letni mieszkaniec Piekła miał w oragnizmie 1,6 prom natomiast drugi rowerzysta (34-latek) miał w wydychanym powietrzu 0,80 prom.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

W minionym tygodniu strażacy reagowali na powiadomienia o zagrożeniach pożarowych oraz niestety także do prawdopodobnego podpalenia w Polaszkach.

 

8.02 o godz. 12.05 strażacy odebrali zgłoszenie o zagrożeniu powodowanym przez zwisający nad drogą powatową w Tywęzach konar drzewa. Wysłany na miejsce zastęp dokonał jego usunięcia.

 

8.02 ok. godz. 22 w Polaszkach strażacy podjęli interwencje do palących się opon przy pustostanie. Opony jednak nie zdążyły się rozpalić. Ratownicy sprawdzili pustostany oraz teren przyległy celem wykluczenia ewentualnych zarzewi ognia. Stwierdzono miejsce w którym podjęto nieskuteczną próbę podpalenia składowiska opon. Niestety przed godz. 1 w nocy sytuacja powtórzyła się. Tym razem, gdy strażacy przybyli paliła się sterta opon o powierzchni 20 m kw. O zdarzeniu poinformowano także patrol policji, który pojawił się na miejscu.

 

9.02 przed godz. 16 w Bruku (gm. Dzierzgoń) doszło do zapalenia się sadz w kominie budynku jednorodzinnego.

 

12.02 o godz. 6.44 w Dzierzgoniu strażacy intrweniowali do zagrożenia czadem. W mieszkaniu budynku wielorodzinnego włączył się czujnik CO w łazience przy piecyku gazowym. Właściciel wietrzył mieszkanie przed przybyciem JOP. Ratownicy wykonali pomiar w łazience, wynik 00 ppm. Wykonano także pomiary w innych pomieszczeniach mieszkania, wynik 00 ppm. Interwencja zakończyła się wystawieniem druku o zakazie użytkowania piecyka gazowego do czasu uzyskania pozytywnej ekspertyzy osoby uprawnionej.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.