Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Uroczystość przekazania nowego wozu bojowego dla OSP Gościszewo – 09.02.2018

Sztum: Uroczystość przekazania nowego wozu bojowego dla OSP Gościszewo – 09.02.2018 fot. Dawid Bochon
Nowy wóz bojowy o wartości ponad 800 tys. zł został uroczyście przekazany przez Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasza Komoszyńskiego druhom z OSP Gościszewo. Uroczystość zorganizowano w komendzie powiatowej w Sztumie.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA NASZEJ RELACJI WIDEO ORAZ PEŁNEGO NAGRANIA UROCZYSTOŚCI 

 

Nowy nabytek to nowoczesny średni wóz bojowy na podwoziu marki Volvo, wyposażony w podstawowy sprzęt ratowniczo - gaśniczy. Wysłużony ponad 40-letni star przejdzie zatem do lamusa. Strażacy zostali już przeszkoleni przez producenta samochodu.

 

Komendant podkreślał duże znaczenie ochotniczych straży pożarnych dla ochrony ludności przed zagrożeniami, zwłaszcza jeżeli jednostka znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. Druhowie ratują zdrowie, mienie, a nie rzadko i życie ludzkie często kosztem życia prywatnego i zawodowego. Takie spotkanie to okazja do podziękowania im za to poświęcenie.

 

W spotkaniu uczestniczył także wojewoda pomorski Dariusz Drelich, podkreślił że takich wozów bojowych w ostatnich dwóch miesiącach przekazano 11. Sztumscy samorządowcy burmistrz Sztumu Leszek Tabor i starosta sztumski Wojciech Cymerys w swoich wypowiedziach symbolicznie podziękowali władzom województwa za zaangażowanie we wspieranie OSP na Ziemi Sztumskiej.

 

W czasie uroczystości nie obyło się bez miłych akcentów, a takim było symboliczne załączenie syreny nowego wozu bojowego i obdarowanie słodkościami najmłodszego druha OSP Gościszewo.

 

Zdjęcia/wideo: Dawid Bochon

Tekst i montaż: Wawrzyniec Mocny

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.