Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Odwiedziliśmy plan filmowy Korony Królów! 150-osobowa ekipa i ok. 80 statystów – 30.01.2018

Ekipa filmowa”Korony Królów” kręci właśnie odcinki, w których pojawią się pomieszczenia i plenery zamku malborskiego. Odwiedziliśmy dziś plan filmowy tego serialu. Zamek Wysoki zagrał salę nadworną tronu węgierskiego, w którym odbywają się negocjacje pomiędzy Krzyżakami, Kazimierzem Wielkim, Janem Luksemburskim a Karolem Andegaweńskim.

Scena była przynajmniej 10 razy powtarzana, poprawiana i nagrywana z różnych ujęć: bliskich, dalekich, planów. Za każdym razem trzeba było coś poprawić: raz fryzurę aktora, innym razem obrus, jeszcze raz przestawić rekwizyt, czy poprawić dźwięk...

Na małym ekranie widzimy jedynie idealną, spójną całość. Nie oddaje to jednak ogromu, żmudnej pracy i cierpliwości filmowców oraz aktorów. Ekipa filmowa zaczęła już zdjęcia o godz. 5 rano, 29 stycznia. Praca na planie potrwa do środy. Zabawne było widzieć Krzyżaków wychodzących żwawo z samochodu z komórkami albo króla Kazimierza Wielkiego z rycerstwem podczas przerwy na przysłowiowego „dymka”. Podczas scen, które podpatrywaliśmy główna rola przypadła aktorowi filmowemu Janowi Szczygłowi, grającemu króla Węgier Karola Roberta.

 

W Malborku powstaną odcinki: 48., 49.- oraz 52. i 56. Zobaczymy w nich znanych nam odtwórców historii, w tym Arkadiusza Dzikowskiego, który kieruje zamkiem w Sztumie czy Jarosława Struczyńskiego, znanego odtwórcę z Gniewu. Zamek jednak był pełen rekonstruktorów, których zaangażowano ponad 80. Usłyszeliśmy za to, że nie tak łatwo być statystą.

 

Dodajmy, że Muzeum Zamkowe było otwarte na współpracę z filmowcami TVP. Pomieszczenia zamkowe, ogrody, dziedzińce, krużganki będą udostępniane bez przeszkód. Turyści w tym czasie mają ograniczoną możliwość zwiedzania, ale jednocześnie atrakcję jest możliwość podpatrywania produkcji serialu.

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
pełka
pełka 31.01.2018, 09:14
Wszyscy korzystają zamek, miasto, ale też rekonstruktorzy. Każdemu skapnie parę groszy.
Kepa
Kepa 30.01.2018, 18:27
Chciałbym aby ta ekipa przyjechała do Nowego Dworu Gd ponieważ jest to wspaniała promocja miasta. Inne powiaty musza wydawać grube pieniądze podatników na promocję, która nic nie daje a taka pormocja jest darmowa i skuteczna.