Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

I Gminny Dzień Babci i Dziadka w Dzierzgoniu – 22.01.2018

I Gminny Dzień Babci i Dziadka w Dzierzgoniu – 22.01.2018 fot. DOK/W.Mocny
W ostatnią sobotę w Klubie Seniora w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury miał miejsce I Gminny Dzień Babci i Dziadka. Nie było to jednak tylko święto seniorów, ale także ich wnuków. Uroczystość zorganizowano w sposób dość pomysłowy. Z tej okazji do Klubu przyjechała grupa młodych ludzi z Malborka z pomysłem wspólnego, międzypokoleniowego grania w planszówki.

Seniorzy i młodzież oraz dzieci uczyli się od siebie jak gra się w nowe, bijące dziś rekordy popularności gry oraz tradycyjne klasyki jak „Warcaby” czy „Chińczyk”. Cie ciekawe oba pokolenia skorzystały też z możliwości wypróbowania nowych technologii. Była zatem okazja popatrzeć przez gogle VR oraz spróbować złapać równowagę na elektrycznej deskorolce.

 

Organizatorzy spotkania twierdzili potem, że bardzo ich ucieszyła taka odwaga i chęć życia osób starszych, z jaką spotkali się podczas tego spotkania. Nie zabrakło okolicznościowego tortu ufundowanego przez gminę, poczęstunku i życzeń burmistrz Elżbiety Domańskiej. Wszyscy wnukowie odśpiewali gromkie "Sto lat, sto lat".

 

W takim kształcie na pewno nie byłoby tego święta bez grupy uczniów „Restart młodości” z I LO w Malborku oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej w Dzierzgoniu.  

 

Fot. DOK/W. Mocny

WIDEO: W. Mocny

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.