Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mobbing w malborskiej policji? Wszyscy funkcjonariusze prewencji są na zwolnieniach lub urlopach – 22.01.2018

Mobbing w KPP w Malborku ma trwać od 2016 roku. Funkcjonariusze mówią wprost o gnębieniu i zastraszaniu. „ My idziemy na służbę i już jesteśmy roztrzęsieni. My się martwimy, co ten dzień nam dzisiaj przyniesie – Następne postępowanie, czy następne pieniążki nam zabiorą”

Policjanci mają przede wszystkim kontrolować telefony komórkowe, rowery i legitymować nieletnich. Mundurowi boją się podejmować jakiekolwiek czynności w obawie o kolejne postępowania dyscyplinarne. Zdaniem mundurowych nie ma znaczenia, czy zatrzymają przestępcę na gorącym uczynku - najważniejsze są statystki.

 

Zgonie z Art. 943. § 2

Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Informacje jakie przekazali nam funkcjonariusze z wydziału prewencji są bulwersujące. Policjanci przyznają, że boją się podejmować interwencje. Służba w Malborku ma być nastawiona na statystyki z naciskiem na sprawdzanie rowerów, telefonów i legitymowanie nieletnich.

- Policjant powinien zajmować się zupełnie innymi sprawami, a nie wypełniać statystyki panów komendantów.


W ostatnich dniach przeprowadziliśmy kilka rozmów z policjantami, którzy opowiedzieli nam o warunkach pracy w Malborku. Oprócz funkcjonariuszy, którzy z oczywistych względów wypowiadali się anonimowo, udało nam się spotkać z byłym funkcjonariuszem KPP w Malborku Markiem Olszewskim.
Były mundurowy miał zostać nakłoniony przez komendanta Zapolskiego do przejścia na emeryturę, po tym jak na portalu społecznościowym nieprzychylnie wypowiedział się na temat włodarza Sztumu w związku z aferą banerową. Do pełnej emerytury Panu Markowi zabrakło trzech lat.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (180)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
GSZ
GSZ 23.01.2018, 09:48
A u nas w Sztumie zimą sprawdzają sanki a latem zamiast rowerów szkapy orzące pola. Podobno w tym roku patrole będą sprawdzać numer buta :)
Ranger
Ranger 23.01.2018, 09:44
Wszystko i tak będzie zamiecione a komendant dostanie awans albo go przeniosą do kolejnej jednostki. Z takimi zadaniami jak sprawdzanie telefonów czy rowerów to radzimy realizować się w straży miejskiej. Tam komendant nikogo nie mobbinguje, nawet nie wiadomo czy wie gdzie pracuje i z kim.
gość
gość 23.01.2018, 09:30
W kryminalnym też się dobrze nie dzieje bo uciekają policjanci do innych jednostek
8-/
8-/ 24.01.2018, 11:25 (odpowiedź do gość)
Ucieczka?? To ewakuacja w trybie pilnym!!
p
p 24.01.2018, 17:21 (odpowiedź do 8-/)
jak się nieudolnie anonimy pisze to potem trzeba uciekać
Zniesmaczony
Zniesmaczony 23.01.2018, 09:01
To już kolejna wpadka komendanta najpierw Prabuty potem Sztum a w Malborku utrata broni , kilka ucieczek teraz mobbing a komendant dalej na stołku - przypadek ?
Rozważny
Rozważny 23.01.2018, 08:57
W malborskiej komendzie chyba dzieje się coś złego skoro w ostatnim czasie dużo
policjantów odeszło a inni chcą odejść do innych jednostek.