Wydanie nr 206/2021, Niedziela 25.07.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Walentyna, Nieznamir, Alfons, Olimpia, Rudolf, Rudolfina, Jakub, Sławosław, Krzysztof, Rudolfa, Dariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mobbing w malborskiej policji? Wszyscy funkcjonariusze prewencji są na zwolnieniach lub urlopach – 22.01.2018

Mobbing w KPP w Malborku ma trwać od 2016 roku. Funkcjonariusze mówią wprost o gnębieniu i zastraszaniu. „ My idziemy na służbę i już jesteśmy roztrzęsieni. My się martwimy, co ten dzień nam dzisiaj przyniesie – Następne postępowanie, czy następne pieniążki nam zabiorą”

Policjanci mają przede wszystkim kontrolować telefony komórkowe, rowery i legitymować nieletnich. Mundurowi boją się podejmować jakiekolwiek czynności w obawie o kolejne postępowania dyscyplinarne. Zdaniem mundurowych nie ma znaczenia, czy zatrzymają przestępcę na gorącym uczynku - najważniejsze są statystki.

 

Zgonie z Art. 943. § 2

Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Informacje jakie przekazali nam funkcjonariusze z wydziału prewencji są bulwersujące. Policjanci przyznają, że boją się podejmować interwencje. Służba w Malborku ma być nastawiona na statystyki z naciskiem na sprawdzanie rowerów, telefonów i legitymowanie nieletnich.

- Policjant powinien zajmować się zupełnie innymi sprawami, a nie wypełniać statystyki panów komendantów.


W ostatnich dniach przeprowadziliśmy kilka rozmów z policjantami, którzy opowiedzieli nam o warunkach pracy w Malborku. Oprócz funkcjonariuszy, którzy z oczywistych względów wypowiadali się anonimowo, udało nam się spotkać z byłym funkcjonariuszem KPP w Malborku Markiem Olszewskim.
Były mundurowy miał zostać nakłoniony przez komendanta Zapolskiego do przejścia na emeryturę, po tym jak na portalu społecznościowym nieprzychylnie wypowiedział się na temat włodarza Sztumu w związku z aferą banerową. Do pełnej emerytury Panu Markowi zabrakło trzech lat.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (180)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
-zainteresowany-
-zainteresowany- 23.01.2018, 12:37
Nie tylko w malborskiej ! Rozejrzyjcie się po innych jednostkach- takie same bagno, albo jeszcze gorzej! Niech banda cymbalow dalej patrzy w swoje kieszenie i "dmucha" statystyki..Wtedy na pewno będzie lepiej...
Iga
Iga 23.01.2018, 12:00
Panowie naczelnicy sami mówicie najgorsze rzeczy o waszych komendantach a teraz stoicie za nimi.Utoniecie razem z tym okrętem. Kpp Sztum i Kpp Kwidzyn z wami policjanci macie jaja
As
As 23.01.2018, 11:58
Bardzo bym prosił o podstawę prawną legitymowania? Chyba zapomnieli kiedy policjant może legitymowac, przypominam musi być podstawą faktyczna uzasadnione dodejrzenie w innym przypadku jest to przekroczenie uprawnień, naklanianie do popełnienia przestępstwa jest również przestępstwem. Panowie i panie policjanci polecam kamery 4k żeby jakość nagrań z odpraw była dobra.
Jan
Jan 23.01.2018, 11:56
co to za komendant,Prabuty ,Sztum a teraz Malbork i każdy pozdrawia go kupą kamieni
patrol x
patrol x 23.01.2018, 10:33
Pan Marek będzie teraz strażakiem ochotnikiem w Postolinie. Bardzo mocno popiera pisuar sztumski i się do nich przykleja. Policjantem był kiepskim, chyba zbyt późno się na nim poznali. Nie wpisy były powodem poproszenia go o przejście na emeryturę.
PP
PP 23.01.2018, 13:33 (odpowiedź do patrol x)
Idż dalej. Powiedz co było powodem
Marek
Marek 23.01.2018, 20:26 (odpowiedź do PP)
O widzę, że panowie Naczelnicy prewencji się uaktywnili, pozdrawiam Marek, czemu nie podpiszecie się swoimi imionami, tchórze?
DD
DD 23.01.2018, 19:07 (odpowiedź do PP)
p.Marek powinien podziękować, że mógł odejść na emeryturę, bo jak by było wszczęte postępowanie to uważam, że poleciał by z hukiem!