Wydanie nr 206/2021, Niedziela 25.07.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Walentyna, Nieznamir, Alfons, Olimpia, Rudolf, Rudolfina, Jakub, Sławosław, Krzysztof, Rudolfa, Dariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mobbing w malborskiej policji? Wszyscy funkcjonariusze prewencji są na zwolnieniach lub urlopach – 22.01.2018

Mobbing w KPP w Malborku ma trwać od 2016 roku. Funkcjonariusze mówią wprost o gnębieniu i zastraszaniu. „ My idziemy na służbę i już jesteśmy roztrzęsieni. My się martwimy, co ten dzień nam dzisiaj przyniesie – Następne postępowanie, czy następne pieniążki nam zabiorą”

Policjanci mają przede wszystkim kontrolować telefony komórkowe, rowery i legitymować nieletnich. Mundurowi boją się podejmować jakiekolwiek czynności w obawie o kolejne postępowania dyscyplinarne. Zdaniem mundurowych nie ma znaczenia, czy zatrzymają przestępcę na gorącym uczynku - najważniejsze są statystki.

 

Zgonie z Art. 943. § 2

Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Informacje jakie przekazali nam funkcjonariusze z wydziału prewencji są bulwersujące. Policjanci przyznają, że boją się podejmować interwencje. Służba w Malborku ma być nastawiona na statystyki z naciskiem na sprawdzanie rowerów, telefonów i legitymowanie nieletnich.

- Policjant powinien zajmować się zupełnie innymi sprawami, a nie wypełniać statystyki panów komendantów.


W ostatnich dniach przeprowadziliśmy kilka rozmów z policjantami, którzy opowiedzieli nam o warunkach pracy w Malborku. Oprócz funkcjonariuszy, którzy z oczywistych względów wypowiadali się anonimowo, udało nam się spotkać z byłym funkcjonariuszem KPP w Malborku Markiem Olszewskim.
Były mundurowy miał zostać nakłoniony przez komendanta Zapolskiego do przejścia na emeryturę, po tym jak na portalu społecznościowym nieprzychylnie wypowiedział się na temat włodarza Sztumu w związku z aferą banerową. Do pełnej emerytury Panu Markowi zabrakło trzech lat.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (180)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
KOrek234
KOrek234 23.01.2018, 22:24
Na mieście mówią, że ostatnio pracownicy stacji benzynowej zatrzymali pijanego kierowcę i przekazali policjantom. Po czym policjanci w raporcie ze służby napisali, że to oni ujęli pijanego kierowcę natomiast pracownicy stacji byli tego tylko biernymi świadkami?
Ping pong
Ping pong 24.01.2018, 05:03 (odpowiedź do KOrek234)
Tak podobno w tej komendzie sa wlasnie wyniki "drukowane". W wydziale ulubionego naczelnika komendanta jeszcze lepsze cuda!! (Moze komus kawy? Ale to fo 15:30, po 15:30 serwujemy cos lepszego). Jak to sie mowi "sie gra sie ma" (i polewa) komendant po plecach klepie wiedzac o wszystkim i sie smieje, w sumie od piatku juz chyba troche mniej...
Kolarz
Kolarz 23.01.2018, 23:02 (odpowiedź do KOrek234)
Bo nie byli nieletnimi na rowerach z telefonami komórkowymi i z dokumentem do sprawdzenia. Buhahahahahaha.
Incognito
Incognito 23.01.2018, 22:23
No cóż panie Żuchowski, myśli Pan, że tylko Pan o tym wie? No popatrz, inni też wiedzą jaki z Pana prawy człek.
Poinformowany
Poinformowany 23.01.2018, 20:53
Wisdę, że chyba wszyscy naczelnicy prewencji się tu wypowiadają. To niech pan główny naczelnik wydziału WP pochwali się jak to na ostatniej zakrapianej imprezie w kasynie policyjnym zgubił legitymację służbową i nie mógł jej znaleźć, gdyby nie kolega, który ją znalazł bo miał tego wieczoru służbę na dyżurce, pewnie dzisiaj miałby postępowanie dyscyplinarne, bo ktoś inny wysłałby te legitymacje wraz z odznaka do BSW KGP
2016
2016 23.01.2018, 21:42 (odpowiedź do Poinformowany)
ah tam kasyno!! a stadnina koni dzielnego funkcjonariusza i organizowane tam imprezy dla komendanta!! tam to sie leje strumieniami!! tam sie pala zywcem w ogniu, gubia po lasach i inne cuda!! z reszta i tam kontrole nad legitymacja ktos kiedys stracil ;)
MM
MM 23.01.2018, 21:15 (odpowiedź do Poinformowany)
dobrze, ze nie zgubil sie w lesie jak jeden z funkcjonariuszy elitarnego wydzialu tej komendy po imprezie - jak zawsze zakrapianej z Komendanatem
Kamarata
Kamarata 23.01.2018, 20:48
Czy to prawda, że jeden z policjantów z Malborka walił w rogi swoją żonę i spotykał się z dziewuszką ze Stegny?
ping pong
ping pong 23.01.2018, 21:38 (odpowiedź do Kamarata)
jego Pupil i Fawor pewnie go tam na zmianę wozili, spotykają ich teraz za to liczne nagrody, awanse i pochwały od komendanta wywalczone dzielnie w meczach tenisa stołowego :)
DD
DD 23.01.2018, 19:58
Napisałem dwa komentarze i żaden się nie ukazał, a wiele by wyjaśnił na temat aktualnej sytuacji w Policji i na temat p.Marka. Cenzura!!!
Poinformowany
Poinformowany 23.01.2018, 21:29 (odpowiedź do DD)
Spróbuj jeszcze raz tylko może w sposób kulturalny...
BB
BB 23.01.2018, 21:11 (odpowiedź do DD)
moze dlatego, ze Pan Marek, to juz emeryt. Sprawa dotyczy aktualnej sytuacji w jednostce.