Wydanie nr 206/2021, Niedziela 25.07.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Walentyna, Nieznamir, Alfons, Olimpia, Rudolf, Rudolfina, Jakub, Sławosław, Krzysztof, Rudolfa, Dariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mobbing w malborskiej policji? Wszyscy funkcjonariusze prewencji są na zwolnieniach lub urlopach – 22.01.2018

Mobbing w KPP w Malborku ma trwać od 2016 roku. Funkcjonariusze mówią wprost o gnębieniu i zastraszaniu. „ My idziemy na służbę i już jesteśmy roztrzęsieni. My się martwimy, co ten dzień nam dzisiaj przyniesie – Następne postępowanie, czy następne pieniążki nam zabiorą”

Policjanci mają przede wszystkim kontrolować telefony komórkowe, rowery i legitymować nieletnich. Mundurowi boją się podejmować jakiekolwiek czynności w obawie o kolejne postępowania dyscyplinarne. Zdaniem mundurowych nie ma znaczenia, czy zatrzymają przestępcę na gorącym uczynku - najważniejsze są statystki.

 

Zgonie z Art. 943. § 2

Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Informacje jakie przekazali nam funkcjonariusze z wydziału prewencji są bulwersujące. Policjanci przyznają, że boją się podejmować interwencje. Służba w Malborku ma być nastawiona na statystyki z naciskiem na sprawdzanie rowerów, telefonów i legitymowanie nieletnich.

- Policjant powinien zajmować się zupełnie innymi sprawami, a nie wypełniać statystyki panów komendantów.


W ostatnich dniach przeprowadziliśmy kilka rozmów z policjantami, którzy opowiedzieli nam o warunkach pracy w Malborku. Oprócz funkcjonariuszy, którzy z oczywistych względów wypowiadali się anonimowo, udało nam się spotkać z byłym funkcjonariuszem KPP w Malborku Markiem Olszewskim.
Były mundurowy miał zostać nakłoniony przez komendanta Zapolskiego do przejścia na emeryturę, po tym jak na portalu społecznościowym nieprzychylnie wypowiedział się na temat włodarza Sztumu w związku z aferą banerową. Do pełnej emerytury Panu Markowi zabrakło trzech lat.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (180)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Żenada
Żenada 24.01.2018, 08:14
Ludzie nie umiecie sobie w twarz powiedzieć prawdy tylko robicie pośmiewisko na forum?? Ręce opadają... Anonimowo każdy bohater. Dajcie sobie już spokój bo rozmowa zeszła na zły tor i to Was kompromituje.
Ok.
Ok. 24.01.2018, 09:12 (odpowiedź do Żenada)
Ryba psuje sie od glowy, a i przyklad idzie z gory. Polityka komendanta i sposob zarzadzania doprawadzily do podziału miedzy ludzmi na wybitnych i debili to teraz emocje wychodza. Nikomu to nie jest potrzebne, ale jakas tego przyczyna jest. Podziekowac mozna tylko komendantowi za nierówne traktowanie ludzi i przede wszystkim niesprawiedliwe w oparciu o wlasne uprzedzenia i brak dialogu z "liniowymi" jak to okresla Policjantami.
Marek
Marek 24.01.2018, 07:35
Panowie naczelny, kozaczycie w swoich komentarzach, próbujęcie się wybielac i u mniejsza swój udział w tym, co się dzieje w komendzie. Dlaczego nie macie odrobiny odwagi i honoru, by podpisać się, chociaż, swoimi imionami.
Emeryt
Emeryt 24.01.2018, 07:16
Jaki komendant jest to każdy wie bywali przed nim różni ale z drugiej strony ta policyjna młodzież to pokolenie bezstresowo wychowywane dla nich każde polecenie to obraza majestatu i trudność nie do pokonania. Staży gliniarze chyba wiedzą co mam na myśli.
wicek
wicek 24.01.2018, 10:14 (odpowiedź do Emeryt)
Polecenia trzeba wydawać zgodne z prawem i ustawie o policji !!!
Stegienka
Stegienka 24.01.2018, 05:23
SZANOWNE MEDIA, TVMALBORK I TVP GDAŃSK NIE CZEKAJCIE NA KOMENDANTA ZAPOLSKIEGO, ON SWOIM FUNKCJONARIUSZOM TEZ NIE ODPOWIADA NA RAPORTY DO NIEGO KIEROWANE - PO CO ZOSTAWIAC SLED PO SWOICH CZYNACH? SLOWNIE ZAWSZE MOZNA POZNIEJ COS NAKLAMAC I SIE WYBIELIC A Z POLICJANTOW ROBIC DEBILI.
Cyrk
Cyrk 24.01.2018, 00:09
Ludzie czy was już całkiem rozum opuścił? Publiczne pranie brudów w komentarzach wyjdzie Wam bokiem. Pamiętajcie, że w internecie nikt nie jest anonimowy i zawsze można ściągnąć IP. Posypią się za chwilę powództwa cywilne za zniesławienie. Opanujcie się! to nie jest zamknięte forum Komendy tylko publiczny portal.
Gość
Gość 24.01.2018, 08:24 (odpowiedź do Cyrk)
Chyba że wchodzi się przez TOR
może?
może? 24.01.2018, 08:03 (odpowiedź do Cyrk)
Ale za co? Za prawde?