Wydanie nr 206/2021, Niedziela 25.07.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Walentyna, Nieznamir, Alfons, Olimpia, Rudolf, Rudolfina, Jakub, Sławosław, Krzysztof, Rudolfa, Dariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mobbing w malborskiej policji? Wszyscy funkcjonariusze prewencji są na zwolnieniach lub urlopach – 22.01.2018

Mobbing w KPP w Malborku ma trwać od 2016 roku. Funkcjonariusze mówią wprost o gnębieniu i zastraszaniu. „ My idziemy na służbę i już jesteśmy roztrzęsieni. My się martwimy, co ten dzień nam dzisiaj przyniesie – Następne postępowanie, czy następne pieniążki nam zabiorą”

Policjanci mają przede wszystkim kontrolować telefony komórkowe, rowery i legitymować nieletnich. Mundurowi boją się podejmować jakiekolwiek czynności w obawie o kolejne postępowania dyscyplinarne. Zdaniem mundurowych nie ma znaczenia, czy zatrzymają przestępcę na gorącym uczynku - najważniejsze są statystki.

 

Zgonie z Art. 943. § 2

Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Informacje jakie przekazali nam funkcjonariusze z wydziału prewencji są bulwersujące. Policjanci przyznają, że boją się podejmować interwencje. Służba w Malborku ma być nastawiona na statystyki z naciskiem na sprawdzanie rowerów, telefonów i legitymowanie nieletnich.

- Policjant powinien zajmować się zupełnie innymi sprawami, a nie wypełniać statystyki panów komendantów.


W ostatnich dniach przeprowadziliśmy kilka rozmów z policjantami, którzy opowiedzieli nam o warunkach pracy w Malborku. Oprócz funkcjonariuszy, którzy z oczywistych względów wypowiadali się anonimowo, udało nam się spotkać z byłym funkcjonariuszem KPP w Malborku Markiem Olszewskim.
Były mundurowy miał zostać nakłoniony przez komendanta Zapolskiego do przejścia na emeryturę, po tym jak na portalu społecznościowym nieprzychylnie wypowiedział się na temat włodarza Sztumu w związku z aferą banerową. Do pełnej emerytury Panu Markowi zabrakło trzech lat.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (180)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Z Wami
Z Wami 24.01.2018, 22:00
Oj dzieje sie dzieje TVN, TVP INFO, TV Malbork, gazety, Internet. Chyba juz sie nie zamiecie pod dywan. Czas pisać Raporty.
brrr
brrr 29.01.2018, 15:10 (odpowiedź do Z Wami)
TV Malbork to chyba nie do końca "media..." to że ktoś założy firmę pod nazwa "telewizja" nie znaczy że nią jest.
Robert
Robert 29.01.2018, 15:17 (odpowiedź do brrr)
Tv Malbork to jak najbardziej media:
Regionalna Telewizja Internetowa TVregionalna24.pl jest lokalnym, internetowym portalem informacyjnym, działającym na podstawie prawa prasowego – Ustawa z dnia 26 stycznia 1984. W Krajowym Rejestrze Sądowym Dzienników i Czasopism nasz serwis został zarejestrowany pod numerem 1691 jako Gazeta Codzienna – Dziennik. "Prawo Prasowe: Roz. 1, Art. 1. Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej".

Policjant
Policjant 24.01.2018, 20:45
Szacunek dla odważnych.Podziwiam młodych policjantów że podjęli walkę i trochę się dziwię ze reszta siedzi cicho.Mamy jeden wspólny cel - normalność, której nie mamy dzięki komendantom. Każdy doświadczył na własnej skórze ich rządów i czepiania się o dosłownie pierdoły. Człowiek który nie szanuje drugiego człowieka nie może rządzić nami. Nie musicie się ujawniać teraz.Pamiętajcie ze ktoś zapyta się was o atmosferę w pracy.Bądźcie poprostu szczerzy.
DD
DD 24.01.2018, 20:35
Jak by ktoś powiedział mobbing, ale przez z-ce Komendanta, któremu podlega prewencja to się zgadza , ale Komendant to kula w płot!!!
Gość
Gość 25.01.2018, 08:21 (odpowiedź do DD)
Przecież to komendant rządzi jednostką i on o wszytkim decyduje, chyba że to że chce zrzucić całą winę na zastępcę i się wybielić/
Marek
Marek 24.01.2018, 20:48 (odpowiedź do DD)
DD albo jak Ci tam naprawdę, widzę, że masz wiedzę prosto z komendy, w której pracujesz... Nie słodź Panu Zapolskiemu, bo i tak nie będzie wiedział komu podziękować za obronę resztek dobrego imienia, chyba, że zameldowałeś pod jakim będziesz nickiem pisał.
Nika
Nika 24.01.2018, 19:31
Nic nie było w TVN...
Przyszły Komendant Bolek
Przyszły Komendant Bolek 24.01.2018, 19:29
…………………jako przyszły Komendant powiem krótko - u mnie nie będzie litości ! Morda w kubeł i kopa w du.pę ! Jasne czy nie ? Będę najważniejszy i tylka ja będę miał rację ! Nikt mi nie podskoczy ! Moim celem będzie stanowisko po Zalewskim już niebawem. Pozdrawiam.