Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mobbing w malborskiej policji? Wszyscy funkcjonariusze prewencji są na zwolnieniach lub urlopach – 22.01.2018

Mobbing w KPP w Malborku ma trwać od 2016 roku. Funkcjonariusze mówią wprost o gnębieniu i zastraszaniu. „ My idziemy na służbę i już jesteśmy roztrzęsieni. My się martwimy, co ten dzień nam dzisiaj przyniesie – Następne postępowanie, czy następne pieniążki nam zabiorą”

Policjanci mają przede wszystkim kontrolować telefony komórkowe, rowery i legitymować nieletnich. Mundurowi boją się podejmować jakiekolwiek czynności w obawie o kolejne postępowania dyscyplinarne. Zdaniem mundurowych nie ma znaczenia, czy zatrzymają przestępcę na gorącym uczynku - najważniejsze są statystki.

 

Zgonie z Art. 943. § 2

Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Informacje jakie przekazali nam funkcjonariusze z wydziału prewencji są bulwersujące. Policjanci przyznają, że boją się podejmować interwencje. Służba w Malborku ma być nastawiona na statystyki z naciskiem na sprawdzanie rowerów, telefonów i legitymowanie nieletnich.

- Policjant powinien zajmować się zupełnie innymi sprawami, a nie wypełniać statystyki panów komendantów.


W ostatnich dniach przeprowadziliśmy kilka rozmów z policjantami, którzy opowiedzieli nam o warunkach pracy w Malborku. Oprócz funkcjonariuszy, którzy z oczywistych względów wypowiadali się anonimowo, udało nam się spotkać z byłym funkcjonariuszem KPP w Malborku Markiem Olszewskim.
Były mundurowy miał zostać nakłoniony przez komendanta Zapolskiego do przejścia na emeryturę, po tym jak na portalu społecznościowym nieprzychylnie wypowiedział się na temat włodarza Sztumu w związku z aferą banerową. Do pełnej emerytury Panu Markowi zabrakło trzech lat.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (180)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
jasiu211
jasiu211 22.01.2018, 19:29
biedaczyska -jaka tragedia muszą wyjść na ulicę i pełnić służbę
gsa
gsa 22.01.2018, 20:50 (odpowiedź do jasiu211)
A ty byś chciał aby bez powodu sprawdzano ci codziennie telefon?
rem
rem 22.01.2018, 18:58
Ale są też policjanci którzy wykonują polecenia tego komendanta jak psy spuszczone z łańcucha i liczą na kariery w policji !!!
Tomi
Tomi 22.01.2018, 18:35
Taki aferzysta komendantem szokkkkkkk.
bolo
bolo 22.01.2018, 18:21
najlepiej nic nie wymagać, a co to znaczy brak podstaw do interwencji? Wywalić nierobów na zbity pysk!
Bob
Bob 22.01.2018, 18:34 (odpowiedź do bolo)
Wymagać poczucia bezpieczeństwa od obywateli a nie głupich statystyk i bezpodstawnych kontroli.Do czego to zmierza.Niech Pan Komendant i Naczelnik sami pełnią służby i wyrabiają swoje normy.
Stefan
Stefan 22.01.2018, 18:19
Złoty fundusz milicyjny ma się dobrze. Jak ich tatusiowie i dziadziusiowie robili w ZOMO i ormo tak ich dzieci robią w policji w wolnej Polsce. Hańbią polskie godło i mundur. Szeregowi policjanci, noscie z dumą polski mundur, prawo jest po waszej stronie nagłasniajcie sprawę wszędzie. A te świnie trzeba wykopać.