Wydanie nr 206/2021, Niedziela 25.07.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Walentyna, Nieznamir, Alfons, Olimpia, Rudolf, Rudolfina, Jakub, Sławosław, Krzysztof, Rudolfa, Dariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mobbing w malborskiej policji? Wszyscy funkcjonariusze prewencji są na zwolnieniach lub urlopach – 22.01.2018

Mobbing w KPP w Malborku ma trwać od 2016 roku. Funkcjonariusze mówią wprost o gnębieniu i zastraszaniu. „ My idziemy na służbę i już jesteśmy roztrzęsieni. My się martwimy, co ten dzień nam dzisiaj przyniesie – Następne postępowanie, czy następne pieniążki nam zabiorą”

Policjanci mają przede wszystkim kontrolować telefony komórkowe, rowery i legitymować nieletnich. Mundurowi boją się podejmować jakiekolwiek czynności w obawie o kolejne postępowania dyscyplinarne. Zdaniem mundurowych nie ma znaczenia, czy zatrzymają przestępcę na gorącym uczynku - najważniejsze są statystki.

 

Zgonie z Art. 943. § 2

Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Informacje jakie przekazali nam funkcjonariusze z wydziału prewencji są bulwersujące. Policjanci przyznają, że boją się podejmować interwencje. Służba w Malborku ma być nastawiona na statystyki z naciskiem na sprawdzanie rowerów, telefonów i legitymowanie nieletnich.

- Policjant powinien zajmować się zupełnie innymi sprawami, a nie wypełniać statystyki panów komendantów.


W ostatnich dniach przeprowadziliśmy kilka rozmów z policjantami, którzy opowiedzieli nam o warunkach pracy w Malborku. Oprócz funkcjonariuszy, którzy z oczywistych względów wypowiadali się anonimowo, udało nam się spotkać z byłym funkcjonariuszem KPP w Malborku Markiem Olszewskim.
Były mundurowy miał zostać nakłoniony przez komendanta Zapolskiego do przejścia na emeryturę, po tym jak na portalu społecznościowym nieprzychylnie wypowiedział się na temat włodarza Sztumu w związku z aferą banerową. Do pełnej emerytury Panu Markowi zabrakło trzech lat.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (180)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Zygmunt
Zygmunt 23.01.2018, 08:47
………………..bardzo miło wspominam moją służbę Poslece Ludowej w Oddziałach ZOMO. Byłem mistrzem w operowaniu pałą. Wiedziałem gdzie walnąć co by gość usiadł na zawsze na du.pę. Miałem szacun i poważanie u kolegów i przełożonych zresztą do dzisiaj go mam. Mieszkanie zmieniałem co 2 lata na większe i lepsze. Byłem wielokrotnie odznaczany i nagradzany. Od lat jestem na zasłużonej wysokiej emeryturze i z żoną zwiedzamy świat. Nawet od Pisiorów dostałem podwyżkę emerytury. Jestem szczęśliwym spełnionym facetem. Można…….można - tylko trzeba mieć łeb ! Pozdrawiam.
Wacek
Wacek 23.01.2018, 16:00 (odpowiedź do Zygmunt)
Pozdrawiam Ciebie Zygmunt.
Przyszły Komendant Bolek
Przyszły Komendant Bolek 23.01.2018, 08:40
…………………statystyki muszą się zgadzać i wtedy jest premia i awansik. I tak ma być ! Morda w kubeł. Komu się nie podoba wynocha ! Jasne ?
Main
Main 23.01.2018, 07:41
A BSW coś działa? Oj wydaje mi się że to nagonka na zapolskiego... Czyżby wniosek o emeryturę?
Krysis
Krysis 23.01.2018, 07:33
Dobrze ze można zabrać emeryture i stopień za plucie w wlasne gniazdo gdzie się pracowało.Skandal że nie mówił tego jak był czynnym policjantem.Jak to moglo poprawić bezpieczeństwo mieszkańców .to skandal żeby co niektórymi wydawalo się że bić kobiety można tak jak tu piszą w komentarzach .
Maciek
Maciek 22.01.2018, 23:29
Proponuję zrobić użytek z kamer nasobnych przed, w trakcie i po odprawie. Jak nie dostaliście to proponuję kupić prywatne i nosić w miejscu widocznym żeby nie było niedowmówień. Gwarantuje że podejście przełożonych zmieni się diametralnie. Tylko należy pamiętać że wszystko opąrte jest o przepisy...