Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jantar: Co trzeba zrobić, żeby zostać MORSEM? - 21.01.2018

Jantar: Co trzeba zrobić, żeby zostać MORSEM? - 21.01.2018 fot. Mateusz Grabowski
W dzisiejszą piękną niedzielę morsy z nieoficjalnego koła "Mierzeja Wiślana Sztormiaki" wykąpały się w Bałtyku. Po doskonałych humorach i uśmiechach na twarzach wnioskujemy, że przed kąpielą czuli się doskonale, a po kąpieli jeszcze lepiej! Dlaczego tak jest?

Żeby to poczuć trzeba spróbować samemu, jednak nie każdy się do "morsowania" nadaje. Należy mieć świadomość, że wszelkiego rodzaju choroby serca i układu krwionośnego wykluczają tego typu przyjemności. Przed kąpielą należy się solidnie rozgrzać a w wodzie nie należy przebywać zbyt długo. Tak naprawdę chodzi o to, żeby nasz "zszokowany" organizm przyspieszył krążenie i wypuścił do naszego krwiobiegu wszelkiego rodzaju hormony, które mając za zadanie pobudzić nas do rozgrzania, wpływają przy okazji pozytywnie na nasze samopoczucie.

Po prawidłowym "morsowaniu" wychodzimy z wody uśmiechnięci, a krew w naszych żyłach odmładza nas o przynajmniej kilka lat. Każdy kto tylko może powinien spróbować, jednak polecamy ostrożność i kąpiele z bardziej doświadczonymi kolegami i koleżankami.

Jeżeli jesteście państwo zainteresowani, Sztormiaki zapraszają do swoich szeregów w każdą niedzielę o 12:00 - można również skontaktować się choćby z sołtys Jantaru, panią Bogumiłą Siwa pod nr tel. 513 007 926. Zapraszamy do wideo poniżej:

Mateusz Grabowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze filmy


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mors
Mors 23.01.2018, 23:03
Ten artykuł to bzdura! "Należy mieć świadomość, że wszelkiego rodzaju choroby serca i układu krwionośnego wykluczają tego typu przyjemności" - skąd taka informacja? Skoro nie ma żadnych badań na ten temat? Znam ludzi którzy po operacji sera kapie się regularnie w Stegnie! " Przed kąpielą należy się solidnie rozgrzać a w wodzie nie należy przebywać zbyt długo" - Następna bzdura! Morsuję tak długo że nawet nie pamiętam ile lat... nie rozgrzewam się! I w wodzie o temperaturze 1C wytrzymuje 30 minut mało tego, nie jestem moczydupą tylko pływam w wodzie. Zapraszam do Stegny co niedzielę lub w czwartek do Sztumu do przerębla. Tam można zobaczyć prawdziwych morsów!!! Pozdrawiam mors!!!Pod wrażeniem
Pod wrażeniem 24.01.2018, 18:05 (odpowiedź do Mors)
Prawdziwy z ciebie rambo, pewnie jeszcze żresz lawę i srasz ogniem a na śniadanie skorpiona zjadasz co? Wybacz prostym ludziom, że nie są tacy twardzi jak ty...