Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Policjanci już po raz czwarty zabezpieczali orszak Trzech Króli – 06.01.2018

Sztum: Policjanci już po raz czwarty zabezpieczali orszak Trzech Króli – 06.01.2018 fot. W. Mocny
Uroczysty orszak w dniu Święta Trzech Króli przeszedł w sobotę ulicami Sztumu. Procesja wyruszyła ok. godz. 12 z parafii Andrzeja Boboli, a zakończyła się na pl. Wolności. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników uroczystości czuwali policjanci z sztumskiej drogówki oraz prewencji, których było widać na wielu odcinkach podczas pochodu.

Orszak, jaki w piątek przeszedł ulicami Sztumu, podobnie jak inne procesje zorganizowane na terenie województwa pomorskiego oraz kraju, służył przeżywaniu Święta Objawienia Pańskiego, i upamiętnieniu wydarzeń sprzed kilkuset lat w rodzinnej atmosferze, ze śpiewem kolęd na ustach. W tym roku sztumski przemarsz, który zawsze gromadzi wielu uczestników, odbył się w takiej formie już czwarty rok.

 

- Nad bezpieczeństwem uczestników tego wydarzenia czuwali policjanci z sztumskiej drogówki – informuje mł. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. - Mundurowi zadbali o odpowiednie zabezpieczenie ulic tak, aby uczestnicy tej ulicznej parady, wśród których było bardzo wiele dzieci, mogli spokojnie i bezpiecznie w skupieniu wziąć udział w uroczystościach. Policjanci zablokowali dojazd w okolice orszaku tak, aby przypadkowe pojazdy nie zagrażały osobom poruszającym się po drogach.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.