Wydanie nr 218/2021, Piątek 6.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Wincenty, Felicysym, Stefan, Jakub, January, Just, Namir, Nasław, Oktawian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

XIII dzierzgońskie „Katarzynki”. Happening „zostań św. Katarzyną” i 250 portretów świętej – 24.11.2017

XIII dzierzgońskie „Katarzynki”. Happening „zostań św. Katarzyną” i 250 portretów świętej – 24.11.2017 fot. UM w Dzierzgoniu
Tegoroczne dzierzgońskie „Katarzynki” rozpoczęły się przedstawieniem uczniów Szkoły Podstawowej w Bruku „Kareta z Piernika” w sali Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego. Rozstrzygnięto też konkurs plastyczny na najpiękniejszy portret św. Katarzyny. Nie zabrakło także tradycyjnego happeningu przy pomniku patronki miasta.

Uczniowska, bajkowa sztuka szczególnie podobała się najmłodszym. Nie brakowało barwnych postaci i zaskakujących zwrotów akcji.

 

 

Trzeba przyznać, że prace konkursowe były przepiękne, wykonane z pietyzmem i przy użyciu wielu technik plastycznych. Było co oglądać, bo wpłynęło aż 250 prac. Prace zaprezentowano podczas sesji miejskiej oraz w kościele parafialnym. XIII Katarzynki przeszły do historii. Przed nami szereg inicjatyw związanych ze stuleciem Odzyskania Niepodległości. Na pewno znajdzie się wiele projektów, w których piękne wizerunki patronki gminy znajdą swe honorowe miejsce.

 

 

Tegoroczne, dwudniowe obchody Święta Gminy, których organizatorem były: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Dzierzgoński Ośrodek Kultury i Młodzieżowa Rada Miejska, przebiegały pod znakiem łączenia elementów zabawowych z poważnymi. W tym roku happening przed pomnikiem świętej Katarzyny polegał na pozowaniu do humorystycznych zdjęć. Każdy kto zechciał uczestniczyć w zabawie mógł wcielić się w postać świętej.

 

 

 

W kategorii Przedszkole i Klasy I - III komisja podjęła "salomonowy" werdykt i przyznała nagrody zespołowe. W ten sposób wszystkie startujące w konkursie dzieci uhonorowane zostały słodyczami. Delegacje z dumą odbierały dyplomy i paczki z rąk P. Marty Budzińskiej i p. Wiesławy Grzegowskiej, którym asystowali radni MRM.

Wśród starszych uczestników nagrody były już indywidualne. Pani Katarzyna Przybysz wręczyła upominki najlepszym z klas IV - VI.

 

L.P. IMIĘ I NAZWISKO PLACÓWKA

1. Julia Tomczak SP Bruk kl. VI

2. Zofia Wiśniewska SP Dzierzgoń kl. VI c

3. Karolina Leonarczyk SP Dzierzgoń kl. IV e

4. Tatiana Mejer SP Dzierzgoń kl. IV e

5. Oliwia Mamczyńska SP Bągart kl. VI

6. Oliwia Fil SP Bągart kl. VI

7. Inez Branecka SP Bągart kl. IV

 

W kategorii Open najlepszych honorowała Burmistrz Dzierzgonia p. Elżbieta Domańska, która, gratulując laureatom, mówiła jak ważne są dla lokalnej społeczności młodzieżowe inicjatywy związane z Patronką gminy. Wśród najstarszych najlepsi byli:

 

L.P. IMIĘ I NAZWISKO PLACÓWKA

1. Artur Musiałowski Warsztat Terapii Zajęciowej

2. Patrycja Szramowka SP Dzierzgoń kl. VII a

3. Wiktoria Bączek Zespół Szkół im C.K. Norwida

4. Konrad Abramczyk Zespół Szkół im C.K. Norwida

5. Magda Jaszewska Zespół Szkół im C.K. Norwida

 

Po sesji foto - budka "powędrowała" do kościoła, gdzie ma była atrakcją po niedzielnej mszy świętej dla dzieci.

25 listopada najważniejsza była oczywiście uroczysta Msza Odpustowa w kościele parafialnym w Dzierzgoniu, ale po niej znowu pojawił się element zabawowy. Młodzież tradycyjnie częstowała piernikowymi katarzynkami, które w tym roku ufundowała firma Kram SA Dzierzgoń. Nie zabrakło także gazetki Zgrzyt poświęconej w dużej mierze Patronce. Dziennikarze przygotowali również kolejny artykuł z cyklu "Wywiad z Katarzyną". Tym razem rozmówczynią była p. Katarzyna Przybysz, która od września tego roku pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu.

 

Organizatorzy tegorocznego Święta Gminy dziękują wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego wydarzenia. Ciekawe czym nas zaskoczą za rok?

 

Fot. www.TVSztum.pl/UM w Dzierzgoniu

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.