Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat Malborski: Atak terrorystyczny, zagrożenie powodziowe oraz wypadek. Tak wyglądały działania „Żuławy 2017” - 24.11.2017

Za nami największe w historii powiatu malborskiego ćwiczenia służb mundurowych „Żuławy 2017”. Celem wspólnych działań było skoordynowanie współpracy służb i udoskonalenie procedur.

Ćwiczenia składały się z kilku epizodów. Główne działania skupiły się w obrębie mostu tczewskiego od strony Lisewa. Jako pierwsi do działań przystąpili antyterroryści z Gdańska, którzy dokonali zatrzymania terrorystów, próbujących wysadzić most. Niestety przestępcy zdołali podłożyć ładunek wybuchowy. Po zatrzymaniu uzbrojonych napastników do akcji wkroczyli saperzy, którzy zneutralizowali bombę.

W tym samym czasie swoje działania prowadzili strażacy, którzy zabezpieczali i uszczelniali wały przeciwpowodziowe. Głównym celem tego punktu ćwiczeń było pokazanie jak ważna dla ewakuacji jest przejezdność przez most tczewski. Dla mieszkańców Lisewa Malborskiego to najszybsza droga ewakuacji, która obecnie jest niemożliwa.

Ostatnim epizodem był wypadek samochodowy. Służby zabezpieczyły miejsce zdarzenia i udzieliły pomocy rannym.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją wideo z ćwiczeń „Żuławy 2017”

Zdjęcia lotnicze: Świat z drona

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gorszy sort
gorszy sort 28.11.2017, 23:24
Ćwiczenia na 6 nic dodać nic ująć a pola w Myszewie to Rambo uratuje