Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Krokusy 2017. Profilaktyka poparta życiowym doświadczeniem – 16.11.2017

Sztum: Krokusy 2017. Profilaktyka poparta życiowym doświadczeniem – 16.11.2017 fot. W. Mocny
Jak rozmawiać o uzależnieniach, jak z nimi walczyć, co jest ich praprzyczyną? Tego wszystkiego mogliśmy dowiedzieć się podczas trzeciej już edycji programu profilaktycznego - Krokusy 2017, organizowanego przez Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Komendę Powiatową Policji w Sztumie.

Tym razem konferencja, w której wzięli udział oprócz specjalistów z instytucji społecznych także uczniowie szkół gminnych, miała szczególny charakter z uwagi na obecność gościa specjalnego. Był nim Jarosław Wajka – dawny muzyk legendarnego Oddziału Zamkniętego i terapeuta uzależnień. Kilka piosenek oraz wiele własnych, życiowych doświadczeń wystarczyły, by na sali czekoladowej Sztumskiego Centrum Kultury zapanowała kompletna cisza...

 

Komendant Tomasz Czaja przytoczył historię młodego człowieka, który dorastał otoczony przemocą i pijaństwem. W końcu wraz z matką ucieka, by uniknąć prześladowania. Była też mowa o sprawcy, któremu dano ultimatum - zostaniesz sam albo zwalczysz nałóg. Groźba poskutkowała.

 

Burmistrz Leszek Tabor zauważył, że statystyki podane przez komendanta sztumskiej policji mogą – niestety, nie oddawać skali przedstawionych problemów.

 

Młodzież była wyraźnie poruszona tym co usłyszała...  

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.