Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

W przyszłą środę wznowienie prac na odcinku DK przy zamku sztumskim – 21.09.2017

W przyszłą środę wznowienie prac na odcinku DK przy zamku sztumskim – 21.09.2017 fot. W. Mocny
Jak się dowiedzieliśmy, wojewódzki konserwator zabytków dokonał w środę 20 września odbioru prac archeologicznych na stanowisku w Sztumie. Mieści się ono na placu przebudowy drogi krajowej w Sztumie na wysokości zamku. Aktualnie trwa uzupełnianie dokumentacji dotyczących wykopalisk.

Ustaliliśmy też, że wojewódzki konserwator zabytków w najbliższy wtorek wyda decyzję odnośnie rozbiórki odkrytych murów obronnych i prawdopodobnie o zamknięciu stanowiska archeologicznego, przez które trzeba poprowadzić kanalizację. Gdy mury zostaną rozebrane drogowcy przystąpią do dalszych prac przy przebudowie drogi krajowej.

 

Jak powiedział nam przedstawiciel GDDKiA w Gdańsku wznowienie prac nastąpi w środę 27 września. Niestety, to nie koniec przestoju, bo archeologom do zbadania pozostaje jeszcze przeciwległy pas ruchu. Tam jednak wykopaliska mają przebiegać krócej. Samo kopanie ma odbywać się na płytszej głębokości.

 

Oznacza to dla kierowców kolejną już zmianę organizacji ruchu. Drogowcy jednak uspakajają - na drugiej stronie wykopy będą dużo płytsze, bo do położenia są tylko drobne instalacje tzw. przykanaliki.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ja
ja 01.10.2017, 12:20
Koszmarem jest ze daje się w tym kraju pozwolenie na rozebranie zabytkku
mieszkaniec
mieszkaniec 22.09.2017, 08:39
koszmar. czy woj konserwator nie mozecszybciej zamknąć stanowiska? brak pracy zmianowym zmianowym jeszcze te badania po drugiej stronie! ile można?!