Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

O jakiego rodzaju ubezpieczeniach własnego mienia opłaca się pomyśleć?

O jakiego rodzaju ubezpieczeniach własnego mienia opłaca się pomyśleć? fot. O jakiego rodzaju ubezpieczeniach własnego mienia opłaca się pomyśleć?
Obecnie istnieje sporo różnych rodzajów ubezpieczeń, które są pomocne na wypadek jakichś nieprzyjemnych zdarzeń. W sytuacji, gdy ponieśliśmy straty materialne albo też coś niedobrego stało się z naszym zdrowiem, to właśnie polisa pozwoli się nam z wieloma rzeczami szybciej uporać. Poniżej zajmiemy się przykładami ubezpieczeń obejmujących rzeczy materialne. Nad czym warto się zastanowić?

Bezpieczny dom

Własne lokum to miejsce ważne dla każdego. Często wcale nie jest łatwo je zdobyć i jest to okupione dużą ilością pracy i wyrzeczeń. Dom to inwestycja, o którą należy dbać i ją chronić. Ubezpieczenie takie jak to : https://www.masterquote.co.uk/home-insurance pozwala zabezpieczyć się przed sytuacjami takimi jak kradzież, zalanie, pożar, czy choćby przed zniszczeniami spowodowanymi katastrofami naturalnymi. Szczególnie mieszkając na terenach, które mogą być dotknięte powodziami, warto pomyśleć o tego typu zabezpieczeniu.

Jednak należy pamiętać o tym, że niebezpieczne zdarzenia takie jak przejście potężnej burzy, mogą się wydarzyć wszędzie, więc dobrze być na takie ewentualności przygotowanym. Opłacić może się również polisa obejmująca domek letniskowy. Wszak jest to miejsce, które znajduje się w oddaleniu od miejsca pobytu stałego, więc nie mamy możliwości przypilnowania go na co dzień. Ubezpieczenie może okazać się zatem dobrym rozwiązaniem.

Zadbaj o swój samochód

Zaraz obok własnego kąta, to właśnie zakup samochodu jest celem, który chcemy w pierwszej kolejności zrealizować. Auto to mobilność i niezależność, czyli coś ogromnie ważnego na co dzień. Jednak jeśli planujemy kupić pojazd w dobrym stanie i dosyć nowy to oczywiście trzeba się nastawić na niemały wydatek. Warto zatem pomyśleć o ubezpieczeniu w razie uszkodzenia. OC jest oczywiście obowiązkowe, natomiast przyda się także coś dodatkowego choćby w razie zniszczeń spowodowanych burzami, tym bardziej, gdy zbliża się okres letni i aura za oknem zaczyna się robić bardzo niespokojna. Właściciele tak zwanych domów na kółkach, czyli kamperów również powinni rozważyć polisę, które pokrywałoby choćby kradzieże. Szczególnie jeżeli taki samochód nie znajduje się cały czas na posesji, ale stoi gdzieś na parkingu. W takim wypadku, podczas przestoju, gdy się z niego nie korzysta, dobrze jest go właśnie w taki sposób zabezpieczyć.

Powyższe opcje polis to tylko warianty, które dobrze jest wziąć pod uwagę. Niektóre rzeczy są w standardzie, natomiast za część z nich trzeba dodatkowo dopłacić. Najlepiej sprawdzić co obejmuje umowa i ubezpieczyć się od różnych zdarzeń losowych. W końcu nigdy nie wiadomo co może nas spotkać.

O jakiego rodzaju ubezpieczeniach własnego mienia opłaca się pomyśleć?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.