Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wypadki, kolizje i przechylone drzewo na linii kolejowej. Raport weekendowy sztumskiej straży pożarnej – 24.07.2017

Wypadki, kolizje i przechylone drzewo na linii kolejowej. Raport weekendowy sztumskiej straży pożarnej – 24.07.2017 fot. KPP Sztum
W minionym tygodniu strażacy interweniowali do wypadków, z któych najpoważniejszym okazała się kraksa w Sztumie. Również w Sztumie strażacy usuwali dużą plamę oleju, która wyciekła z pojazdu. Oprócz tego usuwali typowe zagrożenia dla naszego regionu, jakimi są gniazda owadów.

18 lipca ok. godz. 18.25 ww Sztumie służby ratownicze wezwano do zderzenia dwóch aut osobowych: BMW oraz samochodu marki Fiata Uno. BMW znajdowało się na drodze, blokując jeden pas ruchu, z kolei kierowca znalazł się poza pojazdem. Fiat wypadł z jezdni. Strażacy zabezpieczyli oba pojazdy. Zakleszczonego kierowcę fiata wydobyto przy użyciu narzędzi hydraulicznych. 
(szczegóły wypadku pod linkiem zamieszczonym do raportów – przyp. red.)

19 lipca o godz. 7.03 w Górkach (gm. Stary Dzierzgoń) podjęto akcję ratowniczą do poszkodowanego kierowcy skutera, który przerwócił się na polnej drodze.  

Do kolejnej interwencji służb doszło 5 lipca o godz. 5.28. W zdarzeniu tym drzewo przechyliło się w kierunku linii kolejowej na trasie Sztum – Malbork, uniemożliwiając przejazd pociągom. Była to sytuacja niebezpieczna, gdyż drzewo pochyliło się nad drutami telekomunikacyjnymi niskiego napięcia. Na miejscu służby zastały pociąg relacji Malbork - Kwidzyn. Linia kolejowa została zablokowana na pewien czas powodując opóźnienia w kursowaniu pociągów. 

Kolejna interwencja strażacka związana z ruchem drogowym miałą miejsce 22 lipca o godz. 10.11  w Sztumie przy ul. Henryka Sienkiewicza. Działania polegały na usunięciu plamy oleju znajdującej się na drodze krajowej nr 55. Była to plama o długości 4 na 2 m. Auto z którego w trakcie akcji wyciekało paliwo znalazło się na poboczu drogi.

22 lipca o godz. 15.53 przy ul. Mickiewicza w Sztumie dyspozytor stanowiska kierownia zadysponował jednostki do usunięcia sporej plamy oleju na drodze krajowej 55, będącej skutkiem kolizji dwóch samochodów osobowych. Plama miałą wymiary 0,2 na 20 m. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Patrol policji na miejscu zdarzenia. Auto które brały udział w kolizji znalazły się na poboczu jezdni. Ruch na drodze 55 odbywał się prawidłowo.

22 lipca o godz. 5.15 strażacy uczestniczyli w działaniach na drodze wojewódzkiej nr 515 na wysokości miejscowości Litewki, w którym VW Golf rozbił się na drzewie i blokował pas ruchu. W zdarzeniu nikt nie doznał poważniejszych urazów.


W minionym tygodniu jednostki strażackie usuwały też gniazda owadów, znajdujące się blisko zabudowań, a w jednym przypadku w domu mieszkalnym. 

Do tego typu działań ratowniczych doszło: 18 lipca w Dzierzgoniu przy ul. Okrzei w budynku mieszkalnym; 22 lipca o goz. 10.35 w domu jednorodzinnym w Kępinie (gniazdo owadów na poddaszu. Owady przedostawały się do części mieszkalnej); 

Ponadto 18 lipca ok. godz. 8.24 w Perklicach (gm. Mikołajki Pomorskie) doszło do pożaru sadzy w kominie w domu jednorodzinnym, który sprawnie ugaszono.    


– –
RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUMSKIEJ
st. kpt. DARIUSZ TREĆ

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.