Wydanie nr 273/2022, Piątek 30.09.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum : Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku dzieci - 19.07.2017

Sztum : Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku dzieci - 19.07.2017 fot. KPP Sztum
Sztumscy policjanci wspólnie z Sanepidem kontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży na terenie powiatu. Funkcjonariusze zwracają uwagę w szczególności na bezpieczeństwo wypoczywających dzieci oraz warunki w jakich przebywają. Kontrole odbywały się cyklicznie, aż do końca wakacji. Jak dotąd policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń do organizatorów takich pobytów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie w czasie wakacji wspólnie z malborskim Sanepidem kontrolują miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. W miniony weekend odwiedzili Stajnię Iskra, gdzie przeprowadzili pogadankę z uczestnikami półkolonii. Mundurowi wspólnie z pracownikami Sanepidu sprawdzali, czy dzieci, które przyjechały na wakacje są bezpieczne i czy przebywają w odpowiednich warunkach.

Kontrolowany był stan bezpieczeństwa, warunki sanitarno - higieniczne i właściwie sprawowana opieka nad dziećmi i młodzieżą. Ośrodek był kontrolowany także pod kątem czystości i odpowiedniego wyposażenia. Funkcjonariusze, jak dotąd nie mieli żadnych zastrzeżeń do organizatorów wypoczynku dla najmłodszych. W ramach działań "Kręci mnie Bezpieczeństwo" podczas wakacji mundurowi podczas spotkań z uczestnikami wypoczynku po raz kolejny przypominali podstawowe zasady bezpiecznej zabawy, poruszania się po drogach, bezpiecznego korzystania z Internetu, oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Prowadzone kontrole policyjne potrwają aż do zakończenia sezonu letniego. W tym okresie patrole wielokrotnie odwiedzać będą miejsca wypoczynku i akweny wodne w całym powiecie sztumskim.

Mundurowi szczególną uwagę będą zwracali na bezpieczeństwo osób, które korzystają ze sprzętu wodnego, biwakują i rozpalają ogniska w miejscach niedozwolonych, oraz pod wpływem alkoholu korzystają z kąpieli.

 

Info i foto : KPP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.