Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork : Zapalmy świeczkę za demokrację ! - 20.07.2017

Zapraszamy wszystkich Obywateli, Mieszkańców Powiatu Malborskiego, którym leży na sercu dobro Polski, dobro naszego Miasta i powiatu - do spotkania przed Sądem Rejonowym w Malborku przy ulicy 17 Marca, w czwartek 20 lipca o godz. 20.00.

Prawo i Sprawiedliwość przeprowadza ustrojowy zamach stanu. Ustawą chcą zmienić przepisy Konstytucji RP i upolitycznić polskie sądy. To ogromne zagrożenie dla swobód i wolności obywatelskich, a także prawa do sprawiedliwego procesu.

Zdemolowano Krajową Radę Sądownictwa. Nowa ustawa w praktyce likwiduje niezależność sądów, a tym samym konstytucyjną zasadę trójpodziału władzy. Ustawa o Sądzie Najwyższym procedowana w ekspresowym tempie w Sejmie, dokończy dzieła przejęcia i upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości. 

Nowe przepisy dają nieograniczoną władzę ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. Ma już kontrolę nad prokuratorami, a dostanie także nad sądami. Będzie mieć wpływ na to kto może być sędzią i jak sędziowie mają orzekać. To nie ma nic wspólnego z demokracją i trójpodziałem władzy. Władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza w jednym ręku to dyktatura.  

Proces legislacyjny kończy się w Pałacu Prezydenckim. To od prezydenta Andrzeja Dudy, jego uczciwości, zależy czy polska demokracja nie podda się temu gwałtowi, którego dokonuje teraz PiS.

PiS ma większość w Sejmie i Senacie, więc tylko prezydent Duda może zatrzymać tę zbrodnię na polskim państwie. Zaapelujemy razem do Jego przyzwoitości, rzetelności i zwykłej ludzkiej uczciwości. 

W niedzielę przed Sejmem i Sądem Najwyższym pokazaliśmy siłę obywatelskiej niezgody na demolowanie demokracji i wolności. Zróbmy to ponownie w czwartek o godz. 20.00 przed Sądem Rejonowym w Malborku!
Bądźmy tam razem! 

Tylko nasz wyraźny i głośny obywatelski sprzeciw może zatrzymać machinę państwa PiS.

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Zbysiu
Zbysiu 21.07.2017, 08:12
Ja to musiałbym gromnicę zapalić, za 654 PLN renty i bezowocne poszukiwania pracy tylko dlatego że mam 63 lat
Krzys
Krzys 21.07.2017, 07:26
Swieczke to trzeba bylo zapalic jak PO ukradlo polakom pieniadze z OFE gdzie byliscie wtedy albo podniesli wiek emerytalny hipokryci
Marek
Marek 21.07.2017, 07:04
Tylko kto w tych sadach pracuje,hermetyczne srodowisko czesto rodzinne tradycje,a dziadek ubek zachod nie protestuje ze politycy maja wplyw na wybor sedziow czy na zachodzie zagrozona jest demokracja ???
Michał
Michał 20.07.2017, 14:03
Dla kasty która za nic nie odpowiada paranoja
(.) (.)
(.) (.) 20.07.2017, 21:11 (odpowiedź do Michał )
Nie oglądaj publicznej telewizji, zacznij myśleć samodzielnie, może wtedy zrozumiesz, że sądy nie mogą być zależne od polityków. Wszystkiego dobrego.
janek
janek 21.07.2017, 09:34 (odpowiedź do (.) (.))
Acha, sądy nie mogą być zależne od polityków? A sędzia Milewski? Który to przez telefon, obiecywał poprowadzenie sprawy Amber Gold, zgodnie z życzeniem premiera? A sędzia, który uniewinnił Sadowską, a która przyjęła łapówkę za "prywatyzację" szpitala w Helu? A sędziowie, złapani na przestępstwie kradzieży, jazdy po pijaku? A sędziowie, którzy przejmowali w sposób przestępczy majątek narodowy w reprywatyzacji? A sędziowie, którzy przymykali oczy, na rozkradanie majątku w firmach likwidowanych? Takich przykładów jest dużo więcej i trzeba położyć tamę takim praktykom. W Malborku, macie tego dość przykładów. Kto w Malborku skorzystał na prywatyzacji Makop, EKB, PEBEROL, "Makaronach" i wielu innych zlikwidowanych zakładów? Kto to klepał i likwidował? Teraz pretensje do rządu, że chce oczyścić to środowisko, chce by sędziowie ponosili konsekwencje za swoje złe decyzje?
Radek
Radek 21.07.2017, 07:43 (odpowiedź do (.) (.))
ok namowiłeś mnie, lecę włączyć TVN i TVN24, poczytam onet, a na koniec podertę sobie tyłek Gazetą Wybiórczą i wtedy będę zaje..sty.
(.)(.)
(.)(.) 21.07.2017, 09:09 (odpowiedź do Radek)
To, że zaproponowałem zrezygnowanie z oglądania państwowej telewizji, nie oznacza, że masz oglądać TVN. Dla Ciebie wszystko jest czarne albo białe?