Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztumscy samorządowcy powitali polonijne dzieci i młodzież z białoruskiej Brasławszczyzny – 11.07.2017

Sztumscy samorządowcy powitali polonijne dzieci i młodzież z białoruskiej Brasławszczyzny – 11.07.2017 fot. W. Mocny
10 lipca Sztum odwiedziła kolejna już grupa dzieci i młodzieży z Białorusi. Tym razem Sztum i inne miejscowości Pomorza będą gościły grupę polonijną liczącą ok. 40 osób. Wizytę białoruską finansuje marszałek Senatu RP, a zorganizowało ją Koło Wspólnoty Polskiej w Sztumie.

Podczas pobytu goście z Białorusi zwiedzą m.in. okolice Sztumu, Muzeum Historii i Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim, zamki w Malborku i Gniewie. Nie zabraknie też rejsu polskim morzem na Hel.

We wtorek zostali oficjalnie powitani w Starostwie Powiatowym w Sztumie. Zatrzymają się w internacie w Barlewiczkach. Będą także gościć u polskich rodzin.

 

- Chcemy dzięki tej wizycie przedstawiać z bliska kulturę i tradycję polską, by dzieci i młodzież ćwiczyli język polski, posługując się nim w praktyce, poznając to co w Polsce najpiękniejsze – mówi Piotr Stec, jeden z koordynatorów wizyty Polonii, wiceprzew. Koła Wspólnoty Polskiej w Sztumie.

 

Grupa polonijna, która odwiedziła Powiśle pochodzi w większości z Brasławszczyzny, podobnie jak Mazury, z krainy wielkich jezior..

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.