Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Postolin: Powstała efektowna rzeźba Św. Michała Archanioła. Udany plener rzeźbiarsko – malarski - 24.06 - 01.07.2017

Postolin: Powstała efektowna rzeźba Św. Michała Archanioła. Udany plener rzeźbiarsko – malarski - 24.06 - 01.07.2017 fot. Fot. Organizatorzy pleneru
Postoliński Plener zgromadził grupę kilkunastu malarzy i rzeźbiarzy z całego kraju. Była to kontynuacja ubiegłorocznego wydarzenia, zorganizowanego z okazji 800-lecia parafii w Postolinie. Wielu artystom spodobało się w zeszłym roku, a zwłaszcza umożliwienie im uwiecznienia pięknych krajobrazów, dlatego organizatorzy: Piotr Stec i Małgorzata Krause postanowili o kolejnej edycji.

Jednak tym razem dla odwiedzających plener atrakcją było nie tylko podziwianie pracy artystów i ich powstających dzieł. Malowaniu i rzeźbieniu towarzyszyły także otwarte i bezpłatne lekcje tanga, prowadzone przez jednego z artystów, a nawet zajęcia z jogi.

 

 

- Praca malarska i rzeźbiarska bez wątpienia przyciągała najwięcej uwagi, a zwłaszcza tworzenie dużej rzeźby Św. Archanioła Michała, powstającej dla naszego kościoła w Postolinie (którego patronem jest także Św. Archanioł Michał) – relacjonuje Piotr Stec. - Umówiłem się z jednym z rzeźbiarzy, oczywiście po konsultacjach z proboszczem, że warto dla kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Postolinie taką rzeźbę wykonać. Artysta chętnie przystał na tę propozycję. Powstało piękne, efektowne dzieło, które po wernisażu, w asyście mieszkańców, artystów i gości, przewieziono i posadowiono wewnątrz świątyni.

 

 

Podarunek rzeźbiarza – Edmunda Szpanowskiego, związany jest również z jubileuszem ks. proboszcza Stanisława Gadziny, który w tym roku obchodzi 30-rocznicę kapłaństwa w swojej parafii. Prócz wspomnianej rzeźby i wielu obrazów także Gabriela Badurek, malarka sportretowała Św. Michała.

Sam wernisaż zgromadził wielu mieszkańców oraz gości i był świetną okazją nie tylko do podziwiania pięknych prac, ale także do rozmów z artystami i integracji sołectwa.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.