Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Obchody 800-lecia parafii w Postolinie. Ks. biskup Jacek Jezierski poświęcił tablicę pamiątkową – 10.07.2016

Obchody 800-lecia parafii w Postolinie. Ks. biskup Jacek Jezierski poświęcił tablicę pamiątkową – 10.07.2016 fot. W. Mocny
Osiem wieków parafii w Postolinie było szczególnym wydarzeniem w życiu mieszkańców Postolina i całej parafii. Z tej okazji Eucharystię poprowadził ks. bp. Jacek Jezierski, a ks. prof. dr hab. Jan Wiśniewski wygłosił wykład o biskupie Chrystianie. Było odsłonięcie tablicy pamiątkowej wspólnie z pomorskimi parlamentarzystami, uroczysta procesja, a potem zabawa do późna z zespołami ludowymi i grupą RMS.

Wspólnymi siłami mieszkańców, organizacji pozarządowych, parafii oraz samorządu udało się przygotować niecodzienne wydarzenie.

800-lecie było okazją do rewitalizacji budynku świątyni. Samorząd przekazał na potrzeby utwardzenia traktu procesyjnego kostkę granitową oraz wykonał podświetlenie zabytkowego kościoła. Wieczorem, dzięki iluminacji świątynia jest doskonale widoczna dla oczu mieszkańców i turystów, przypominając o wielowiekowej historii Postolina.

Ks. Stanisław Gadzina proboszcz parafii w Postolinie dziękuje wszystkim zaangażowanym w te obchody, a zwłaszcza ks. biskupowi Jackowi Jezierskiemu, Leszkowi Taborowi, burmistrzowi Sztumu, Wojciechowi Cymerysowi, staroście sztumskiemu i staroście kwidzyńskiemu Jerzemu Godzikowi, a za przybycie parlamentarzystom: Tadeuszowi Cymańskiemu, Leszkowi Czarnobajowi i wiceministrowi Kazimierzowi Smolińskiemu.

Za sprawą aktywności mieszkańców i pozyskanych środków finansowych, w ramach małych grantów z Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie, Postolin godnie przyjął wszystkich obecnych na uroczystości smacznym poczęstunkiem.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.