Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum:Magia VII Festiwalu Teatrów Ulicznych. Oczarowali publiczność ogniem, tańcem i bajkowymi przebraniami - 01.07.2017

Sztum:Magia VII Festiwalu Teatrów Ulicznych. Oczarowali publiczność ogniem, tańcem i bajkowymi przebraniami - 01.07.2017 fot. W.Mocny/SCK
Niestety VII edycja Festiwalu Teatrów Ulicznych już za nami. Kto nie był niech żałuje, bo wszyscy łącznie z aktorami, choć przemoczeni do suchej nitki, świetnie się bawili. Przedsmakiem festiwalu była parada aktorów i mieszkańców ulicami Sztumu od kina „Powiśle”. Finałem korowodu był pl. Wolności czyli festiwalowa scena. W tym roku pojawiło się na niej dziewięć grup teatralnych, w tym aktorzy z Rosji (Petersburg) i Estonii (Narwa) oraz Ukrainy.

Tradycyjnie festiwal utrzymał wysoki poziom artystyczny. Nie zabrakło przedstawień dla najmłodszych. Zdaniem Adama Karasia, dyrektora SCK od trzech edycji ambicją organizatorów jest stworzenie międzynarodowego festiwalu. Poza tym udział twórcy krakowskiego Teatru Nikoli, z możliwością zorganizowania warsztatów teatralnych dla młodzieży jest wartością samą w sobie.

Jeśli mówimy o gwiazdach tegorocznego przeglądu, to z pewnością był nim Mikołaj Wierpiew i jego teatr.

 

Podczas spektakli aktorzy szybko nawiązywali bardzo dobry kontakt z dziećmi. Zresztą zapraszanie do wspólnej gry na scenie, to wizytówka teatrów ulicznych. Tegoroczny festiwal, choć uraczył nas obfitym deszczem, to był emocjonującym przeżyciem.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Kino i teatr


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.