Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ulewa nie przestraszyła aktorów Festiwalu Teatrów Ulicznych! Emocje i zabawa ze sztuką – 02.07.2016

Ulewa nie przestraszyła aktorów Festiwalu Teatrów Ulicznych! Emocje i zabawa ze sztuką – 02.07.2016 fot. Wawrzyniec Mocny
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, zgodnie z zapowiedzią rozpoczął się barwnym korowodem aktorów w kolorowych strojach, szczudlarzy i tancerek. Rzecz jasna na mecie przemarszu czekały jeszcze większe atrakcje czyli spektakle. Sobota upłynęła pod znakiem całodziennych przedstawień na pl. Wolności w Sztumie.

Publiczność dopisała mimo, trzeba przyznać - bardzo kapryśnej pogody, która raz raczyła skwarem, raz wichurą, a innym razem ulewą. Jednak nawet to nie zdołało zepsuć klimatu teatrów ulicznych. Publiczność ani aktorzy nie zamierzali rezygnować. Jak widać w naszym materiale filmowym, aktorzy nie przerywali spektakli nawet mimo ulewy.

Jak co roku najwięcej radości z występów miały dzieci, zwłaszcza podczas pantomimy i pokazów walk smoka i rycerza na szczudłach (teatr z Węgier).

Kilka mocnych akcentów zdawało się stanowić punkty kulminacyjne festiwalu. Takimi według nas były: korowód, występ kominiarczyka, teatru z Estonii i przede wszystkie budzący ogromne emocje pokaz ognia i świateł ze strzelającymi fajerwerkami i całymi seriami pochodni.

Sztumska publiczność była też pod wrażeniem blisko półgodzinnego spektaklu sztumskiej młodzieży, która w parę dni pod okiem instruktorów solidnie się przygotowała, dając profesjonalny pokaz.

Więcej w materiale video poniżej.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mola
mola 06.07.2016, 09:27
brawo Sztum, dbajcie o ten festiwal, żeby nie uciekł jak nasze tczewskie Zdarzenia, ludzie was potrzebują. Brawo reportaż, super materiał