Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzierzgoń: Zespół specjalistów pomaga walczyć z przemocą w rodzinie – 08.05.2017

Dzierzgoń: Zespół specjalistów pomaga walczyć z przemocą w rodzinie – 08.05.2017 fot. UM w Dzierzgoniu
Jeśli jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy w rodzinie zgłoś się do ZESPOŁU INTERDYSCYPLINARNEGO ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, który działa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu przy pl. Wolności 1, tel. 55/276 23 86.

 

Dodatkowe informacje na ten temat można uzyskać pod adresem:

 

http://mopsdzierzgon.naszops.pl/zespol-interdyscyplinarny-p

 

Przypomnijmy. 27 lutego 2012 r. Zarządzeniem Burmistrza Dzierzgonia, na podstawie Uchwały nr VIII/87/2011Rady Miejskiej w Dzierzgoniu z 5.11.2011 r. został powołany Zespół Interdyscyplinarny przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu, działający na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie miasta i gminy Dzierzgoń.

 

Kto udzieli pomocy i oceni sytuację?

Zespół Interdyscyplinarny to grupa specjalistów reprezentujących różne służby i instytucje, podejmujące działania w celu udzielenia pomocy osobom lub rodzinom znajdującym się w kryzysie i dotkniętym problemem przemocy. Są to przedstawiciele: policji, MOPS, oświaty, ochrony zdrowia, Sądu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, instytucji pozarządowych. Zespól interdyscyplinarny współpracuje również z Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sztumie. W Dzierzgoniu w skład zespołu wchodzi 12 specjalistów. Przewodniczącą Zespołu Interdyscyplinarnego jest Monika Hrynkiewicz - specjalista pracy socjalnej MOPS w Dzierzgoniu.

 

 

Zadania zespołu „antyprzemocowego”

Skuteczna pomoc ofiarom jest możliwa poprzez zdiagnozowanie problemu, podejmowanie działań w środowisku zagrożonym przemocą w rodzinie oraz:

 

- podejmowanie działań w środowisku zagrożonym przemocą w rodzinie mającym na celu przeciwdziałanie temu zjawisku;

 

- inicjowanie interwencji w środowisku dotkniętym przemocą;

 

  rozpowszechnianie informacji o instytucjach, osobach i możliwościach udzielenia pomocy w środowisku lokalnym;

 

- inicjowanie działań w stosunku do osób stosujących przemoc w rodzinie;

 

Zespół tworzy plan pomocy rodzinie dotkniętej przemocą. Następnie monitoruje jej sytuację w celu zapobiegania negatywnym zdarzeniom w przyszłości. Oczywiście dokumentacja pracy Zespołu Interdyscyplinarnego i Grup Roboczych nie jest jawna i nie podlega udostępnieniu osobom trzecim.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.