Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Orkiestra i soliści z Białorusi na Zamkowych Kameraliach. Ten koncert pozostanie w pamięci... - 01.05.2017

Malbork: Orkiestra i soliści z Białorusi na Zamkowych Kameraliach. Ten koncert pozostanie w pamięci... - 01.05.2017 fot. Wawrzyniec Mocny
Tegoroczny V Festiwal Kultury Białoruskiej na Pomorzu odbył się w dniach 25.04 – 1.05. Ale to właśnie w Malborku, w Karwanie Zamku Malborskiego miało miejsce jego podsumowanie. A Wszystko za sprawą metafizycznego koncertu w wykonaniu najzdolniejszych białoruskich studentów, białoruskich gwiazd i utytułowanej Orkiestry Estradowej z Mińska.

W tym roku białoruscy muzycy zagrali także w Starogardzie Gdańskim, Toruniu, Gniewinie, Szemudzie, Rumi, Lęborku.

 

Skład repertuaru orkiestry ciągle się poszerza. Są to nie tylko najpopularniejsze przeboje światowych kompozytorów muzyki estradowej, ale i oryginalne opracowania ludowych białoruskich pieśni.

W ostatnich sześciu latach zespół z sukcesem występował także w Niemczech, Szwajcarii i Francji. Muzycy brali udział w popularnych rosyjskich musicalach i nagrywali utwory filmowe.

Ukłonem muzyków w stronę polskiej publiczności było zaprezentowanie znanych piosenek Anny German oraz Czesława Niemena.

 

Wspólnie z białoruską orkiestrą wystąpili młodzi soliści. Dwójce z nich bardzo spodobała się możliwość zaśpiewania w otoczeniu malborskiej warowni.

W ciągu 17 lat istnienia orkiestra dała ponad 350 koncertów (w tym dwa fenomenalne koncerty w Filharmonii Bałtyckiej w 2013 i 2014 roku). Do udziału w Festiwalu Kultury Białoruskiej Symfoniczna Orkiestra Estradowa została zaproszona po raz drugi.

 

Pomysłodawcą festiwalu jest Igor Jankowski - polsko – białoruski kompozytor, muzyk, pedagog oraz art. manager.

 

Koncert w ramach Zamkowych Kameraliów zorganizowały Muzeum Zamkowe w Malborku, Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Imprezę objął patronatem Konsulat Generalny Republiki Białoruś w Gdańsku.

 

Na podstawie zapowiedzi – starogard.pl

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mola
mola 15.05.2017, 19:15
pięknie śpiewali, szkoda że nie byłam, dobrze że to doceniacie, brawo TV malbork