Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzierzgoń: Koncert piosenek Anny German w wykonaniu FEDEROWICZ STROYNOWSKI DUO – 25.05.2017

Dzierzgoń: Koncert piosenek Anny German w wykonaniu FEDEROWICZ STROYNOWSKI DUO – 25.05.2017 fot. SCK Sztum
Z okazji Dnia Matki w Auli Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Dzierzgoniu odbędzie się koncert piosenek Anny German w wykonaniu FEDEROWICZ STROYNOWSKI DUO. Na koncert zaprasza Dzierzgoński Ośrodek Kultury. Muzycy zagrają 25 maja o godz. 18.00.

Federowicz Stroynowski Duo, to duet tworzony przez wokalistkę Annę Federowicz i pianistę Tomasza Stroynowskiego.

Anna Federowicz - jest absolwentką śpiewu solowego na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (dyplom w 2015 r. na ocenę bardzo dobrą). Obdarzona jest dźwięcznym, pełnym naturalnego piękna głosem, a w swojej twórczości nawiązuje do tradycji polskiej piosenki artystycznej (Hanka Ordonówna, Anna German, Kalina Jędrusik).

Jest stypendystką konkursu talentów zorganizowanego przez Tomasza Stroynowskiego. Nagrała piosenki do kilku filmów m.in.finałową do „Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta, „Filiżanek Yoko Ono” Andrzeja Mańkowskiego z cyklu „Dekalog 89+” oraz „Między kroplami deszczu” Kuby Karysia. Brała udział w koncertach związanych z realizacją filmu „Tournee”, podczas których śpiewała w duecie ze Zbigniewem Wodeckim i Mietkiem Szcześniakiem. Jest laureatką I m-sca III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German.
 

Tomasz Stroynowski - absolwent Akademii Muzycznej W Gdańsku, studiował pod kierunkiem Zbigniewa Śliwińskiego i Andrzeja Artykiewicza. Ukończył studia podyplomowe w AM w Katowicach u Wojciecha Świtały, odbył kursy mistrzowskie pianistyczne i kameralne u Wiktora Mierżanowa we Wrocławiu, u Borysa Garlickiego i Pierre’a Yvesa Artaud w Paryżu. Muzyk wszechstronny, grał m.in. tango argentyńskie w zespole Guardia Nuewa del Tango.

Występuje jako solista i kameralista (m.in. w duecie z Piotrem Pławnerem, Agnieszką Tomaszewską, Kordianem Górą, Jackiem Królikiem, a także aktorem Janem Nowickim). Realizuje się również jako pedagog, popularyzuje kulturę muzyczną m.in. na prowincji. Zajmuje się utalentowaną młodzieżą. 

Komponuje muzykę filmową („Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta, obrazy z cyklu „Dekalog 89+”, „Rubinowe gody” A. Mańkowskiego, w bieżącym roku współpraca z Ryszardem Bugajskim). 

Bohater filmów dokumentalnych Andrzeja Mańkowskiego zrealizowanych dla TVP 2- nagrodzonej m.in. Prix Italia „Lekcji muzyki” (2007) i „Tournee”(2010) z udziałem muzycznych gwiazd ( L. Możdżer, A. Tomaszewska, P. Pławner, Z. Wodecki, M. Szcześniak, K. Herdzin, J.Królik, Ł. Adamczyk).

Bilety: 30,00 zł do nabycia w sekretariacie DOK
Miejsce: Aula Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Dzierzgoniu, ul. Zawadzkiego 15 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.